Reklamı Geç
Advert

50 YIL SONRA BİRARAYA GELDİLER

Bafra Lisesi 1968 mezunlarından 6 Fen sınıfı öğrencileri mezun olduktan 50 yıl sonra Bafra Lisesinde gene aynı sıralarda biraraya geldiler.

50 YIL SONRA BİRARAYA GELDİLER
50 YIL SONRA BİRARAYA GELDİLER Admin

Bu birliktelikte bir araya gelmenin hem sevinci gözlerinden okunurken hemde aralarından ayrılan 8 arkadaşı kaybetmenin üzüntüsüde vardı. Bilhassa 50 yıl sonra birbirlerini ilk defa gören arkadaşların birbirlerine sarılmaları, eski günlerdeki gibi şakalaşmaları ve mutluluğu görülmeye değerdi.

Şimdilerde, yetmişine merdiven dayamış, veya birazda aşmış arkadaşların ağızlarından süzülen “Yav, ne kadar kilo almışsın, yav çok yaşlanmışsın veya hala çıta gibisin” sözleri arasında bu kadar yıl sonra bir araya gelmenin gözlerde parıldayan mutluluğu, gündüz okulda ve gecede Şehir Kulübündeki yemekli programla gece yarılarına kadar devam etti.

6 Fen sınıfı öğrencilerinden, Bayram KASA ve Bülent ARSLAN'ın hazırladığı sürprizlerle devam eden gün, İkindi vakti okulda buluşmayla başladı. Bir kısmı okulda buluşan arkadaşlar, okul müdürümüz Sn. Aşkın GENCEL yardımlarıyla sınıflarına kadar çıktılar ve daha önce okudukları sıralarda tekrar o günleri yaşadılar ve resimler çektirdiler. Bu arada sınıfta konuşulanlar tamamen o günlerdeki derslerde kimin ne yaptığı, yazılı imtihanlarda neler yaşandığı, öğretmenler için hangi sohbetler yapıldığı hatırlandı ve neşeli bir şekilde okuldan ayrılırken akşam saat yedide Şehir Kulübün'de, yemekte buluşmak üzere söz verildi.

Akşam yemeğinde, önce aralarında olmayan arkadaşlar için yapılan saygı duruşundan sonra sürprizler teker teker dökülürken Bayram ve Bülent arkadaşların hazırladıkları sunumda, her arkadaşın okul numara sırasına göre herbiri bir sayfada olmak üzere okul dönemindeki resimleri ve yanında bu günki resimleri görünce alkışın yanında büyük nidalar yükseldi. Diğer taraftan tüm arkadaşlar için mezuniyetin son gününde tüm sınıf arkadaşlarının beraber olduğu veda partisinde çekilmiş resmin büyük boy kopyası herkese dağıtılması da ayrı bir nostalji oldu. Bu gösterinin en güzel tarafıda kaybedilen arkadaşların okul dönemi fotografının yanında kırmızı bir karanfil olmasıydı.

Gecenin ilerleyen dakikalarında Bülent ARSLAN'ın herkesi tek tek konuşturarak o günlerdeki anılarını anlattırması ve o günleri yaşayan kişiler olarak kah gülmeleri, kah hüzünlenmeleri gerçekten çok güzel bir anı olarak kaldı. Ancak içlerinden biri öyle bir söylemde bulunduki katılan herkes katılmayanlara serzenişte bulunarak sitem ettiler. Aslen Of'lu olan ve yerel şivesinden hiç bir şey kaybetmeyen 2003 Zihni YILDIRIM, aynı şiveyle; babasına böyle bir toplantının yapılacağını söylediğinde, babası “Sakın kaçırma oğlum, bak ben 90 yaşıma geldim bir tane eski arkadaşım yok. Hep gözüm onları arıyor. O arkadaşlıklar, o dostluklar şimdilerde yok. Şimdiki dostluklarda menfaat kokusu var, halbuki çocukluk arkadaşlıkları gerçek dostlukların olduğu arkadaşlıklardır, sakın kaçırma, mutlaka git” diye tavsiyelerde bulunmuş ve kendisini teşvik etmiştir. Bu çocukluk arkadaşlıklarının ne kadar masum, ne kadar değerli olduğunu gerçek kanıtıdır. Sizce de öyle değil mi?

Çok güzel geçen dakikalardan sonra akşamın sonunda kucaklaşarak ayrılan gerçek dostlar katılamayan arkadaşların istekleri doğrultusunda 29 Ekim 2018 günü tekrar bir araya gelmek için sözleştiler ve ayrıldılar.

 

Bu arada yardımlarını esirgemeyen okul müdürü Sn.Aşkın GENCEL, okulun ihtiyaclarını karşılamak amaçlı yardım edecek arkadaşlar için aşağıdaki hesap numarasını bildirdi. Çok makbule geçeceğini düşündüğümüz yardımlarınız için;

HESAP NUMARASI :ZİRAAT BANKASI BAFRA ŞUBESİ :

İBAN :TR 56 0001 0002 2334 1800 8350 01 – HES NO:34180083-5001

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor