Reklamı Geç
Advert

Bafra'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

Bafra'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yıl dönümü töreni Bafra Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitler Meydanı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlandı.

Bafra'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı
Bafra'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı Admin

Program, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk sunumundan sonra  Bafra ilçe Kaymakamı Ali Fuat Türkel imzaladığı şeref defterinde şunlara yer verdi.  Öncelikle Vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşu ve bağımsızlığını kazandığı "30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yılını kutlamak üzere bir arada olmanın gurur ve onurunu hep beraber  yaşıyoruz.

Türkel, her karış toprağı kanla sulanan kutsal vatan topraklarının sonsuza dek muhafazası için birlik ve beraberlik içinde tüm gücümüz ve enerjimizle  mücadele etmemizin gerekli olduğunu belirtti.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kanlarının son damlasına kadar canı pahasına  mücadele ederek bizlere hediye etmiş oldukları bu cennet vatanımız için, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemesi adına her türlü fedakarlığı gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve güvenlik güçlerimize huzurunuzda sonsuz bir daha teşekkür ediyor ve bu uğurda şehit olan  ve gazilik mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel  makamında Bafra Protokolünün tebrikleri kabul etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor