Reklamı Geç
Advert

OKTAY ZERRİN' DEN 3. ŞİİR KİTABI ÇIKTI

Samsun Yazarlar Derneği, Bafra Gazeteciler Derneği, Samsun Medya Gazeteciler Derneği, Mesam ve Kilis Yardımlaşma Derneği Onur Kurulu üyesi, şair ,yazar, emekli eğitimci ve gazeteci Oktay Zerrin' in yeni ve 3. çocuk şiirleri kitabı " Sevgi Güneşi Çocuklar " piyasaya çıktı.

OKTAY ZERRİN' DEN 3. ŞİİR KİTABI ÇIKTI
OKTAY ZERRİN' DEN 3. ŞİİR KİTABI ÇIKTI Admin

Oktay Zerrin' in yeni ve 3. şiir kitabı " Sevgi Güneşi Çocuklar " 80 sayfa olup Antalya Baygenç yayıncılık sahibi, emekli eğitimci ve Araştırmacı Yazar Arslan Bayır tarafından piyasaya çıkartıldı.

Kitapta milli ve manevi değerlerimiz, vatan, bayrak, okul,aile, Atatürk, anne, baba, kardeş gibi konuların yanı sıra küçük çocuklara musallat olan çocuk katillerine de yer verilmiş.

Oktay Zerrin' in ilk şiir kitabı " Sevgi Ufkundan Şarkılara " Antalya Sahil Yayıncılık, 2. şiir kitabı " Dünya Çocukla Güzel " Bafra Ofset ve 3. kitabı "Sevgi Güneşi Çocuklar " ise Antalya Alanya Baygenç Yayıncılık' tan piyasaya çıktı.

Şair Zerrin, 3. yeni şiir kitabı " Sevgi Güneşi Çocuklar ", 23 Nisan 2018 tarihinde vefat eden annesi ile ailesine ve tüm sevdiklerine ithaf etti

Bu arada, Oktay Zerrin, 4. şiir kitabı " Yalnızlığa Dur Dedim "in de Antalya' da bir başka yayınevi tarafından, bazı nedenlerle piyasaya henüz çıkartılmadığını da sözlerine ekledi.

İşte Oktay Zerrin' in 3. ve yeni çocuk şiirleri kitabından bir şiiri:

ÇEKİN ELİNİZİ ÇOCUKLARDAN

Eylül' e kıydınız vahşi câniler

Çekin elinizi tüm çocuklardan

Leyla' ya kıydınız ah zebânler

Çekin elinizi tüm çocuklardan

Sizler için hazır özel cehennem

Diyemedi onlar" Ah babam, annem "

Leyla, Eylül, Gülbahar, Kerem

Çekin elinizi tüm çocuklardan

Onlar bir şiirdi, onlar taze gül

Adam olacaktı okuyup okul

Ah sizi alçaklar, ah çakma akıl

Çekin elinizi tüm çocuklardan

Oktay ZERRİN-Bafra

Oktay Zerrin' in ayrıca bu güne kadar yüzlerce şiiri bestelenmiş olup, TRT TSM Repertuarı' nda 25 kadar şarkısı, Devlet Bakanlığı ( 3 ), Amasya Valiliği Beste yarışması, İstanbul Kadıköy Belediyesi Beste Yarışması, Bir harf net beste yarışması, Sultan Özateş Uluslararası Basın Ödülleri, Hikmet Okuyar " Şiire Üstün Hizmet dülü " gibi çok sayıda ödülleri de bulunuyor.

Oğlu Taner Zerrin, Amerika Kaliforniya Riverside Üniversitesi' nde Fizik Mühendisliği doktorası yaparken, kızı Çiğdem ise Samsun Tekkeköy' de özel bir medikal şirkete Dış Ticaret Müdürü olarak görev yapıyor.

Zerrin ailesi bazen Bafra' da bazen de kızlarının işi nedeniyle Samsun Atakum' da ikamet ediyor.

Eşi Aysel Zerrin ile 1985 yılında evlenen Oktay Zerrin' in eşi de eski Kereste Fabrikası Orüs ve daha sonra da Bafra İlçe Tarım Müdürlüğü'nden emekli bir devlet memuru.

Haber Merkezi- Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI