Reklamı Geç
Advert

Erdal Doğan "Üretici mağdur edilemez"

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan Kırmızı Et Üreticileri Birliği Bafra Şubesinde yaptığı basın açıklamasında Kamu hizmeti yapması gereken bir kuruluşun üreticinin ürettiğine göz dikmesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Erdal Doğan
Erdal Doğan Admin

Bafra Ticaret Borsasının bu ürünlere hangi sıfatla, hangi kanunla, hangi mantıkla el koymaya çalışmasına biz anlam veremiyoruz.   Samsun ve ilçeleri Kırmızı Et üreticileri birliği olarak üreticimizi mağdur etmemek ve sonuna kadar haklarını korumak için mücadele edeceğimizi buradan duyurmak istiyorum" dedi.

                Bafra Ticaret Borsası ve Bafra Belediyesi ortaklığında işletilen Bafra Mezbahanesinde kesilen hayvanların sakatat olarak tabir edilen parçalarının üreticiye verilmemesinden dert yanan Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan "Bafra Ticaret Borsasının üreticinin malını gasp ettiğini belirterek Borsanın “Üreticiyi mağdur etmesi bizleri derinden üzmüştür” dedi.

                Doğan basın açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi. “Hepimizin bildiği üzere Sivil Toplum kuruluşları bölgelerindeki üyelerinin hak ve menfaatlerini korumakla mükelleftir. Bafra Ticaret Borsasının, Bafra Mezbahanesini alarak mezbaha işletmeciliğine başlaması şehrimiz için önemli bir hizmettir. Ancak mezbaha işletmeciliğinde sadece kesim hizmeti yapılır. Bafra Ticaret Borsası mezbaha işletmeciliği adı altında yapacağı kamu hizmetinde, Devletin gücünü kullanarak üreticilerin ürünlerine illegal bir şekilde el koymaya çalışarak haksız kazanç elde etmek istemesi, üreticinin malını gasp etmeye çalışarak üreticiyi mağdur etmesi bizleri derinden üzmüştür. Eli nasırlı üreticimizin bin bir zahmetle, meşakkat içerisinde baktığı ve maliki olduğu canlı hayvanını kestirip doğrudan karkas miktarı üzerinden alıcıya pazarlanmasında, taşınır olarak kabul edilen insan tüketiminde kullanılan veya kullanılmayan hayvansal yan ürünlerin 5996 sayılı yasa kapsamında faaliyet gösteren veya perakendeciliği yapan işletmelere üretici bizzat kendisi pazarlayarak gelir elde etmesi gerekmektedir.

                    Kamu hizmeti yapması gereken bir kuruluşun üreticinin ürettiğine göz dikmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bafra Ticaret Borsasının bu ürünlere hangi sıfatla, hangi kanunla, hangi mantıkla el koymaya çalışmasına biz anlam veremiyoruz.   Samsun ve ilçeleri Kırmızı Et üreticileri birliği olarak üreticimizi mağdur etmemek ve sonuna kadar haklarını korumak için mücadele edeceğimizi buradan duyurmak istiyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor