Reklamı Geç
Advert

Bafra'da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Kutlamalar Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel'in makamında tebriklerin kabulü programından sonra kortej halinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na geçilmesiyle devam edildi.

Bafra'da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Bafra'da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı Admin

Bafra Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet’in 95. Yıl Dönümü programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda Cumhuriyet'in 95'cisinin yıl dönümü kutlamaları kapsamın da okulların hazırladığı etkinlikler tertip edildi. Düzenlenen programda ilk olarak okulların resmigeçit töreni yapıldı. Törenin ardından Öğrenciler tarafından Halk Oyunları ekibi izleyicilere gösterilerini sundu. Ardından program oratoryo ve tiyatro gösterileri ile devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Kutlamaları nedeniyle yapılan liseler arası kompozisyon yarışması, kitap okuma projesi yarışmasında dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Eski Bakanı Metin Bostancıoğlu tarafından ödülleri verildi. 

Açılış konuşmasını yapan Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel; ‘’Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, Bafra’da da sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Kurtuluşa giden yolda ilk adım Samsun’dan atılmış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Milli Mücadele ateşi Samsun’da yakılarak, Cumhuriyet'in kuruluşuna giden yolda Anadolu’nun her tarafına alev alev bağımsızlık ateşi olarak yayılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor; siz değerli Bafralıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum’’ dedi.

Program okul öğrencilerinin hazırlamış oldukları şiir, ve halk oyunları ile devam etti.

Bafra Lisesi mezunları ayakta alkışlandı

Bafra'da Cumhuriyetin 95. Yılı kutlamaları kapsamında yapılan geçit töreninde Bafra Lisesi mezunları büyük beğeni topladı.

Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen törenler kapsamında tüm okulların katıldığı geçit töreni düzenlendi.

Düzenlenen törene Bafra Lisesi 1968 yılı mezunları da katıldı. Geçit törenine trampet ve bayraklarıyla katılan mezunlar izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Törenin ardından konuşan Bafra Sağlık Eğitim Vakfı Başkanı ve Bafra Liseli Mezunu Bülent Arslan, “Bünyesinde kocaman bir tarih barındıran Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümünü sizlerle birlikte kutlamaktan dolayı büyük bir gurur içerisindeyiz. Bizler 50 yıl önce en son 45.`sini kutladığımız Cumhuriyetimizi sizlerle tekrar 50 yıl sonra kutlamanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Programa DSP Eski Milletvekili ve Milli Eğitim Eski Bakanı Metin Bostancıoğlu, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Erbaş, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş, oda başkanları, okul müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor