Reklamı Geç
Advert

GAZİPAŞA’DA GELENEKSEL CUMHURİYET ŞÖLENİ

Bafra Gazipaşa Mahallesi Muhtarlığı,Bafra Belediyesi,Balkan Türkleri Derneği tarafından organize edilen, ‘Geleneksel Cumhuriyet Bayramı’ coşkuyla kutlandı.

GAZİPAŞA’DA GELENEKSEL CUMHURİYET ŞÖLENİ
GAZİPAŞA’DA GELENEKSEL CUMHURİYET ŞÖLENİ Admin

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu, Bafra Gazipaşa Mahallesi'nde her yıl geleneksel olarak kutlanıyor.

Bafra Gazipaşa Mahallesi meydanında gerçekleşen geleneksel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

       Bafra Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Varol yaptığı açılış konuşmasında, ”Mahallemiz 1924 Yılından buyana Cumhuriyeti kendi imkanlarıyla kutlamaktadır. Son yollarda Belediye Başkanlarımızın, Esnaflarımızın kutlamaların coşkusu daha da artmıştır. Bu kutlamalar mahalle halkımızın Cumhuriyeti sevmesi ve sahip çıkması ile ilgilidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün adını taşıyan bu mahalle onun yürüdüğü yolda ve gösterdiği ülkülerde ilerlemektedir ve onun en kıymetlisi bizlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaktır. Siz değerli misafirlerimize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu önemli günde desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'e Kaymakamımız Ali Fuat Türkel'e, Belediye başkanımız Hamit Kılıç'a, Ticaret Odası Başkanı Göksel Başar'a, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner'e, Balkan Türkleri Başkanı Memduh Aksu ve Yönetimine, Değerli Esnaflarımıza, Gazipaşa Mahallesi Muhtarlığı Heyeti olarak huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyeti Kurup bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'ü Silah arkadaşlarını ve Cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor hepinizi saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlu olsun."dedi.

      Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise,”95. Yıldönümünü kutlamış olduğumuz Cumhuriyet Bayramınızı içtenlikle  tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah Türk Milletine sonsuza kadar, bu bayramları yaşamayı hür ve bağımsız bir şekilde nasip etsin.  Biz bugün burada, bu bayramları kutlayabiliyorsak, birilerine borçluyuz.

       Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Cumhuriyet Milletimizin ortak iradesidir. Cumhuriyet Egemenliğin milletimize ait olması demektir. Cumhuriyet gelişmedir. Cumhuriyet millet olmaktır. Cumhuriyet bağımsızlığımızdır. Cumhuriyet birlik ve beraberliğimizdir. Cumhuriyet vatan bütünlüğümüzdür. Cumhuriyet bize büyük Atatürk’ün armağanı ve emanetidir. Gazipaşa Mahallesinde gerçekten Cumhuriyet Bayramı kutlaması bir coşkuyla olmaktadır. Bafra’mızda Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, artık Gazipaşa Mahallemizde özdeşleşmiş ve birlikte anılır olmuştur” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yılını kutlarken başta Mustafa Kemal Atatürk ,silah arkadaşlarını, şehitlerimizi  rahmet ve şükranla anar,hayatta kalan gazilerimize sağlıklar dilerim,diye konuştu.

        Bafra   Kaymakamı  Ali Fuat Türkel ise “Türk milleti yedi düvele karşı verdiği Kurtuluş Savaşı'nda sadece bu memleketin bağımsızlığını, hürriyetine değil aynı zamanda insanlık onurunu da kurtarmıştır.Gazipaşa Mahallesi halkının 95 Yıldır sürdürdüğü Cumhuriyetimizin Kuruluş yıl dönümü kutlamaları coşkuyla geçiyor. Emeği geçen herkese teşekkür eder Cumhuriyetimizin 95.Yılı kutlu olsun.” dedi.

       Konuşmaların ardından Bafra Musiki Cemiyeti Türk Sanat Müziği Korosu tarafından seslendirilen Atatürk’ün sevdiği şarkılar geceye renk kattı. Gazipaşalılar daha sonra davul-zurna eşliğinde Rumeli havaları ile gece geç saatlere kadar halaylar çekerek Cumhuriyetin 95. Yılını coşkuyla kutladılar.

Gazipaşa Mahallesinde devam eden Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına gecenin ilerleyen saatlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin katılarak coşkuya ortak oldu.

      Geleneksel Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına; Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Milli Eğitim Eski Bakanı Metin Bostancıoğlu,  Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Erbaş, Bafra Eğitim Sağlık Eğitim Vakfı Başkanı Bülent Arslan, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, Bafra Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çamaş ve Şaban Hüryaşar, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş, AK Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Yurduseven, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Memduh Aksu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500