Reklamı Geç
Advert

BAFRA’DA UNESKO DÜNYA DOĞAL MİRAS DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Dünya Doğal Miras Alan adayı olan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti’nin UNESCO adaylık süreci açısından önemli bir aşama olan Saha Ziyareti kapsamında değerlendirme toplantısı Kaymakamlık Toplantı Odasında gerçekleştirilmiştir.

BAFRA’DA UNESKO DÜNYA DOĞAL MİRAS DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
BAFRA’DA UNESKO DÜNYA DOĞAL MİRAS DEĞERLENDİRME TOPLANTISI Admin

Toplantı, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel Başkanlığı’nda, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) uzmanı Naomi Doak, Alan Başkanı Doç.Dr. Mustafa Güler, SAMKUŞ Birlik Müdürü İsmail Mutlu, DSİ Şube Müdürü Berati Özkan, Uzmanlar Prof.Dr. Zeki Kaya, Doç.Dr. Kiraz Erciyas Yavuz ve Özden Sağlam’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Toplantıda; Kızılırmak Deltası’nın önemi, koruma faaliyetleri, bölgede kamu kurumlarınca yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, bölgenin anlam ve önemini vurgularken özellikle Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ilk 100 günlük acil eylem planında Kızılırmak Deltasının UNESCO adaylık sürecinin de yer almasının çok önemli olduğunu, tüm çalışmalarımızı yöre halkını da madur etmeden alanı korumak üzerine yürütüyoruz”  dedi.

 Kaymakamlar toplantısı sonrasında bölge mahalle muhtarları, balıkçı kooperatif başkanları ve avcılar dernek başkanının katıldığı değerlendirme toplantıları yapıldı.

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI