Reklamı Geç
Advert

ERASMUS PROJELERİNDE BAFRA SÖZ SAHİBİ

Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programı olan Erasmus projeleri, Ülkemiz ve ilçemizde üst düzeyde temsil ediliyor.

ERASMUS PROJELERİNDE BAFRA SÖZ SAHİBİ
ERASMUS PROJELERİNDE BAFRA SÖZ SAHİBİ Admin

Erasmus projelerinde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Aşkın Gencel ve İngilizce öğretmeni Olcay Parlak yeni projeleri “Su: Hayatın Kaynağına Karşı İnsanlığın Tutumu” ile ilgili olarak ülkemizde misafir ettikleri paydaş ülkeler Portekiz, Letonya, İtalya ve Yunanistan’dan gelen temsilciler ile birlikte Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ı makamında ziyaret ettiler.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlayan Erasmus projelerinin önemini hatırlatarak, “Su: Hayatın Kaynağına Karşı İnsanlığın Tutumu” gibi oldukça  proje için yürütülen çalışmaların en verimli şekilde geçmesini ve başarılı olmalarını temenni ediyorum” Dedi.

Erasmus programı, Avrupa’daki yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile çok yönlü işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve akademik personel değişimi yapabilmeleri için hibe niteliğinde karşılıksız mali destek sağlamakta.

Proje İsmini, değişik Avrupa ülkelerinde hem öğrenci, hem de akademisyen olarak bulunmuş olmasından dolayı Rönesans Hümanizminin önemli temsilcilerinden biri olan Hollandalı bilim adamı Erasmus'tan alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI