Reklamı Geç
Advert

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR'DE TARİHİ GÜN... BİNLERCE İŞÇİDE 'TOPLU SÖZLEŞME' SEVİNCİ

ZİHNİ BAŞKAN OMUZLARDA! Samsun Büyükşehir Belediyesinde çalışan 2 bini aşkın işçi için 'Toplu Sözleşme Töreni' düzenlendi. Başkan Zihni Şahin, salona omuzlarda ve, "En büyük başkan bizim başkan", "Samsun seninle gurur duyuyor." sloganları arasında girdi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR'DE TARİHİ GÜN... BİNLERCE İŞÇİDE 'TOPLU SÖZLEŞME' SEVİNCİ
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR'DE TARİHİ GÜN... BİNLERCE İŞÇİDE 'TOPLU SÖZLEŞME' SEVİNCİ BafraHaber

Samsun Büyükşehir Belediyesinde bugün ilk kez 'toplu sözleşme' heyecanı yaşandı. 2 bin 100 Büyükşehir çalışanı, düzenlenen toplu sözleşme ile sendikal haklarına kavuşurken işçiler Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'i adeta bağrına bastı. Başkan Zihni Şahin, törenin düzenlediği salona omuzlarda ve , "En büyük başkan bizim başkan", "Samsun seninle gurur duyuyor" sloganları arasında girdi.

 

İŞÇİNİN, EMEKÇİNİN DOSTU BAŞKAN

Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda Toplu Sözleşmesi İmza Töreni'nin açılış konuşmasını yapan Belediye-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit, "Bugün burada işçinin, emekçinin gücü önünde saygıyla eğiliyorum. Sayın Başkanımız Zihni Şahin daima bizimle oldu, onunla gurur duyuyoruz. İşçinin, emekçinin dostu Zihni başkanımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

'ZİHNİ BAŞKANIMIZI AYAKTA ALKIŞLIYORUM!'

Daha sonra söz alan Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul ise, sözlerine, "Bugün içimde az da olsa bir burukluk var" diyerek başladı. Nihat Yurdakul, "Biz emek örgütüyüz, siyasetçi değiliz. Siyasetle hiç bir bağımız yok, olmaz da. Sendikanın ırkı mezhebi, siyaseti olmaz. Sendikalar, insan odaklı olmalıdır. Zihni Başkanımız sizi ayakta alkışlıyorum. Örgütlülük ve eğitim sendikacılık için çok önemli. Örgütlülüğün altına imza atan Zihni başkan, Allah herkese sizin gibi Büyükşehir Belediye Başkanlığını bırakmayı nasip etsin" diye konuştu.

 

'KİM HAK EDİYORSA, ONU DESTEKLEYİN...'

Genel Başkan Yurdakul, işçilere ise, "Yıllardır belediyeyi de, çalışma hayatını da biliyorum. Yürekten, samimiyetle söylüyorum, hak etmeyene hak etmediği hiç bir şeyi söylemem. Herkes şunu bilsin, siyasette yarın ne olacağını kimse kestiremez. Emeğin hakkını kim veriyorsa ona destek olacağız. Kim hak ediyorsa, partisine, boyuna posuna bakmadan destek verin" diye seslendi.

 

 

 

 

'SAMSUN, SENİNLE GURUR DUYUYOR' SLOGANLARI

Konuşmasını yapmak üzere anons edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, salonu tıklım tıklım dolduran işçilerin ayakta alkışları ve "Samsun seninle gurur duyuyor" sloganları ile kürsüye geldi. Konuşmasına, "Bayrağız biz, lekesiz temiziz / Ummanız biz okyanusuz deniziz / Türk oğluyuz, özde sözde eriz biz / Maziden geliriz, atiye doğru..." dörtlüğünü okuyarak başlayan Zihni Şahin, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında şunları söyledi:

 

'OPERASYONLARLA ÜLKENİN ÖNÜNÜ KESTİLER...'

"Terörle, siyasi ve ekonomik operasyonlarla ülkemizin önü kesilmek istendi. Halen bu yönde yapılan çalışmalar var. Elbette tüm bunlardan Büyükşehir Belediyesi'nin etkilenmemesi mümkün değil. Belki gönlümüzden geçeni sizlere yine veremedik ama belediyenin de yaşaması lazım. Belediye ne kadar güçlü olursa siz o kadar güçlü olursunuz, siz ne kadar güçlü olursanız belediye de o kadar güçlü olunur.

 

'SİYASİ BİR ADIM DEĞİL, İNSAN SEVGİSİ!'

Çok şükür bugünlere geldik. Bana gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok duygulandı. Allah hepinizden razı olsun, sağ olun. Şunu herkes iyi bilsin ki, beni yakından tanıyanlar iyi bilir, hayatım boyunca her zaman insanları sevdim. Öğretmenlik, yöneticilik yaptık, yüzlerce tişi çalıştı yanımızda, kimse şikâyetçi olarak ayrılmadı bizden. İşçiye, emekçiye ne kadar saygı duyarsan o da' sana o kadar hizmet eder. Yarın seçim var, diye siyaseten hiç bir adımı atmadım. Hakikaten insanları seviyoruz. Kimi insan çok para kazanır mutlu olur, ben ise insana ne kadar faydalı olursam o kadar mutlu olan bir kardeşinizim.

 

'UFAK İŞLERİN ADAMI OLMAYALIM...'

Sizler belediyenin dışarıda aynasısınız. Belediyeler hizmet yeridir. Belediyelere sahip çıkmanız sizlerin boynunuzun borcudur. Ufak işlerin adamı olmayalım, bir ve beraber olalım. Toplu sözleşmemizin sizler için, Samsun için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cenab-ı Allah'tan aileniz ile birlikte mutlu, sağlıklı yaşamanızı diliyorum."

yooa0vf68szms94sgba2.jpg

2xxmsunj9r5xid98xkii.jpg

volcxn38096fnwx3oczl.jpg

gh5192jl5psiyhzos086.jpg

 

xwii2ggju29xbkzmaror.jpg

waiod19qjtqd5go2zx9t.jpg

 

ZİHNİ ŞAHİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA BELEDİYESİ ve AÇEV “İLK İŞ BABALIK” DİYOR!
BAFRA BELEDİYESİ ve AÇEV “İLK İŞ BABALIK” DİYOR!
İmamoğlu: Kibri ve partizanlığı İBB'den söküp atacağız
İmamoğlu: Kibri ve partizanlığı İBB'den söküp atacağız
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri