Reklamı Geç
Advert

Dünya’da 2019 Yılı için Tehlike Çanları Çalmaya Devam Ediyor…

Bafra Anadolu Lisesi Öğrencilerin 2019 yılı için Dünya’da artarak devam eden Kuraklık ve sel faaliyetlerine karşı halkı uyarmak için Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara ücretsiz Defne Çamı dağıttı.

Dünya’da 2019 Yılı için Tehlike Çanları Çalmaya Devam Ediyor…
Dünya’da 2019 Yılı için Tehlike Çanları Çalmaya Devam Ediyor… Admin

Bafra Anadolu Lisesinin TEMA gönüllüsü öğrencileri öğretmenleri Naim Okay öncülüğünde 2019 yılına saatler kala başta toprağımız olmak üzere tüm doğal varlıklarımızın korunması ve toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla Dünya’da Tehlike Çanları çalmaya devam ediyor kapsamında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Cumhuriyet Meydanın da vatandaşlara farkındalık ve uyarı adı altında ücretsiz defne çamı dağıtma etkinliği düzenledi. Etkinliğe Bafra TEMA Başkanı Süleyman Özata, Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Naim Okay ve Öğrenciler katıldı.
Öğrenciler, Çevre felaketlerinin tek sebebinin küresel ısınma olmayacağının da farkında olan öğrenciler insanoğlunun kendisine emanet edilen tabiatı hoyratça kullanmaya devam ederse çevre felaketlerinin ( sel, erozyon, ormansızlaşma ve yanlış tarımsal uygulamalar vb) 2019 yılında da artarak devam edeceğini ve maalesef TEHLİKE ÇANLARI çalmaya insanoğlu için devam edecek. Ayrıca, Soluduğumuz havayı, toprağımızı ve suyumuzu kirletmeden daha verimli kullanmanız gerektiğini ifade ettiler.

Bafra Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencilerinden Melike Öztürk ise ; “Bilim adamlarına göre 2019 yılı tahminlere göre geçtiğimiz yıllara göre daha zor geçecek. Dünyanın bir tarafında yoğun yağışlar yaşanırken diğer tarafında  kuraklık yaşanacağı söyleniyor. Biz de halkımızın bu konuda sahip olduğu kaynakları daha verimli, sorumlu kullanmaları için tehlike çanlarımızı çalıyoruz. Biz bu tehlikenin farkındayız. Halkımızın da bu hassas konuda bilgilenmeleri gerekiyor, bu yüzden her sene yaptığımız etkinliğimizi 2019 yılına saatler kala yapmak istedik. Halkımızın da bilinçlenmesini istiyoruz.” Diyerek konuşmasını tamamladı.


Daha sonra Bafra İlçesi Anadolu Lisesi öğrencileri, müzik eşliğinde çevre etkinliği programı düzenlediler.  İngilizce öğretmeni Naim Okay öncülüğünde Bafra Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan öğrenciler, 2019 yılının tehlike çanlarını çalarak, olası doğal felaketler konusunda sokaktan geçen vatandaşları uyardı. Ecek Acaklı adlı öğrencinin hazırlamış olduğu Ellerinde Türkçe ve İngilizce pankartlar taşıyan öğrenciler, çan çalarak, kuraklık ve sel faaliyetlerine dikkat çekti.

Öğrenciler Kuraklığa Karşı Fidan Dağıttı

Öğrenciler, etkinliğin sonunda 2019 yılının güzel bir yıl olması dileğiyle, Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğünden temin edilen Defne çam fidanını halka ücretsiz dağıttı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500