Reklamı Geç
Advert

Başkan Kılıç Gazeteciler Gününde Basın İle Bir Arya Geldi

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Gazetecilerin misyonlarını yerine getirmediği toplumlarda gelişmişlikten söz edilemez" dedi.

Başkan Kılıç Gazeteciler Gününde Basın İle Bir Arya Geldi
Başkan Kılıç Gazeteciler Gününde Basın İle Bir Arya Geldi Admin

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Gazetecilerin misyonlarını yerine getirmediği toplumlarda gelişmişlikten söz edilemez" dedi.

Başkan Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla Alpaslan Türkeş Parkı'nda bir araya geldi. Gazetecilerin gününü kutlayan Başkan Kılıç, basın çalışanlarının zor ve kutsal bir görev üstlendiğini söyledi. 


Her zaman tarafsız ve objektif basının yanında olduklarını ifade eden Başkan Kılıç, “Gazetecilik hem kutsal hem de toplumların ilerlemesinde çok önemli görevi olan bir meslektir. Basın organlarının gelişmişliği o toplumun gelişmişliği ile doğru orantılıdır. Gazetecilerin misyonlarını yerine getirmediği toplumlarda gelişmişlikten söz edilemez. Tabi ki bu uğurda gazeteciler büyük bedeller de ödemişlerdir. Zor şartlarda görevlerini yerine getirirken birçok basın personeli hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyorum. Bu düşüncelerle, gecesini gündüzüne katarak, her türlü zor ortamlarda işini yaparken, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen kıymetli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Program sonrası Başkan Hamit Kılıç Basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çekilirken, eline aldığı fotoğraf makinesi ile gazetecilerin resimlerini kendi çekerek jest yaptı.

Daha sonra 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile düzenlenen programın ardından basın mensupları vefat eden meslektaşları merhum Namık Azgın ve Sebahattin Gürgür’ün kabirlerini ziyaret ederek hayırla yâd ettiler. İşlerini ehemmiyet göstererek yapan Bafra'nın sevilen isimleri değerli gazetecileri hiçbir zaman unutmayacağız. Allah her ikisine de rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun.

Gazeteciler Bafra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI