Reklamı Geç
Advert

Yaşayan Efsane

Çok güzel bir söz vardır. Yaşarken kıymeti bilinmeyen sanatçılarımızın vefat ettikten sonra mezarlarına bir kova altın döksen ne olur?

Yaşayan Efsane
Yaşayan Efsane Admin

Önemli olan yaşarlarken onların kıymetini bilmek. Bir sanatçı, tiyatrocu, oyuncu sahnede alkış seslerini duyduklarında yaşam sevinçlerini doyasıya yaşarlar. İşte ben de 2018 yılı biterken 2019 yeni yılına girerken kaleme almak istediğim değerli sanatçılarımızdan, oyuncularımızdan yakinen tanıdığım değerli ses sanatçısı ve oyuncusu Emel Sayın Hanımefendi’yi konu almak istedim. Mütevazı, alçakgönüllü bir hanımefendidir. Halkımız kendisini böyle tanır, hakikaten de öyledir.

         Emel Sayın sahnede şarkısını söylerken naif hareketleri ile bir hanımın zarafetini ortaya dökmektedir. Hiçbir basın mensubu ile tartıştığını duymadım, görmedim. Bu konuların hepsini halkımız medyadan bilmektedir. Ben kısaca hatırlatmak istedim.

         Emel Sayın’ı aktif olarak politikada da görmek neden olmasın? Kültürünü, hanımefendiliğini politikanın içine sokarsa o kadar çok insana örnek olma ihtimali doğmuş olur. Ilımlı davranışlarını da katarsa neden olmasın? Ben Emel Sayın gibi sanatçıların da aktif olarak politikaya girmeleri taraftarıyım. Gerçi günümüzde bazı sanatçılarımız belediye başkanlıkları görevlerini de üstlenmiştir. Örneğin Fatma Girik, değerli aktörümüz Edis Hun da aktif olarak politikada başarılı olmuşlardır. Beyefendilik, hanımefendilik duruşlarını da politikada sergileyen bazı örnek sanatçılarımız, gençliğe de örnek oluyorlar diye düşünüyorum. Değerli sanatçımız Emel Sayın’ı da politikanın içinde neden görmeyelim? Bu benim naçizane görüşüm.

Umarım giden sıkıntılı yılı geride bırakıp, yeni yıl dünyamıza barış, dostluk, başarı getirir, 2019 yeni yılımız kutlu olsun. Tüm okuyucularımıza sevgilerimle.

   Duygu Ladikli

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN KILIÇ MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.
BAŞKAN KILIÇ MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ