Reklamı Geç
Advert

ALAÇAM DERNEKLERİ FEDERASYONU (ALDEF) İSTANBUL'DA TANITIM GECESİ DÜZENLEDİ

Alaçam Dernekleri Federasyonu (Aldef) Genel Başkanı Sefer Aksoy, ‘’Amacımız tüm Alaçamlılarla birlikte güzel ve faydalı işler yapmaktır’’

ALAÇAM DERNEKLERİ FEDERASYONU (ALDEF) İSTANBUL'DA TANITIM GECESİ DÜZENLEDİ
ALAÇAM DERNEKLERİ FEDERASYONU (ALDEF) İSTANBUL'DA TANITIM GECESİ DÜZENLEDİ Admin

Kısa adı ALDEF olan, Alaçam Dernekleri Federasyonu düzenlediği tanıtım gecesinde; coşku, mutluluk, kaynaşma, heyecan, sevinç, birliktelik, samimi bir havada hemşehri dayanışması yaşandı.

Alaçam Dernekleri Federasyonu (ALDEF) İstanbul Esenler’ deki Genel Merkezi’nin açılış kurdelesinin kesilmesi ve genel merkezinin gezilmesinin akşamı, Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde yemekli tanıtım gecesi düzenlendi.

Program; İstanbul Esenler Alaçamlılar Derneği folklor ekibinin davul-zurna eşliğine halk oyunları gösteri ile başladı. Geceye katılan yüzlerce davetli, folklor ekibini ilgiyle seyretti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim okundu. Alaçam’ın doğal güzelliklerini ve ALDEF’i tanıtan kısa bir sunum videosu izletildi.

Açılış Konuşmasını Başkan Sefer Aksoy Yaptı

ALDEF Genel Başkanı Sefer Aksoy, yönetim kurulu üyeleri ve ALDEF’e emeği geçenlerle birlikte sahneye davet edildi. Açılış konuşmasını yapan Sefer Aksoy, tüm katılımcılara, protokole teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Esenler Alaçamlılar Derneği, Avcılar Alaçamlılar Derneği, Esenyurt Alaçamlılar Derneği, DOY-DER Doyran ve Çevre Köyleri Derneği, Toplu Köyü Derneğinin bir araya gelmesiyle Şubat 2018’de 5 derneğin kurucu üyeliğiyle Veli Baş’ın kurucu başkanlığında Alaçam Dernekleri Federasyonu oluşturuldu. Kurucu başkanımız ve tüm kurucu başkanlarımıza huzurunuzda teşekkür ederim. Federasyon 5 dernek ile kuruldu. Fakat bizlerle gönül bağı olan derneklerimiz de var. Amacımız tüm Alaçamlılarla birlikte güzel ve faydalı işler yapmak.” dedi.

Ardından kürsüye çıkan ALDEF Kurucu Başkanı Veli Baş, Alaçamlıların İstanbul’da 1992 yılında dernekçiliğe büyük zorluklarla başladığını ve İstanbul’da Samsunlu derneklerin omurgasını Alaçamlıların oluşturduğunu, dernekçiliği yaşayarak öğrendiklerini, tecrübelerle sürdüreceklerini söyledi.  

Zihni Şahin, "Samsun Göç Alan Şehir Olacak"

Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, gurbette dernekçiliğin önemine değinerek, “Gurbette Samsunluların faaliyeti olduğunda fırsat buldukça katılmaya çalışıyorum. Gurbette hemşerilerimizin başarılarından gurur duyuyoruz. Gurbetteki birlikteliğiniz Samsun’a moral oluyor. STK’ cılıkta fedakârca görev yapanlara çok teşekkür ederim. Birbirimize sevgi ile yaklaşarak değer verelim.” dedi. Başkan Şahin, Samsun’da yapılan çalışmalardan da bahsederek, “Bütün hedefimiz hep birlikte tüm Samsunlular, Samsun için seferber olmalı. Turizmden önemli bir pay almak istiyoruz. Samsun’da ciddi potansiyel var. Sağlık, turizm, spor, sanayi kentimiz yapılan yatırımlarla ilerliyor. Samsun göç veren değil, göç alan şehir olacak.” şeklinde konuştu.

Mehmet Teyfik Göksu, "ALDEF’i İyilik Merkezi Yapalım"

ALDEF’in tanıtım gecesine katılan Esenler Belediye Başkanı ve yeniden aday Mehmet Tevfik Göksu, yaptığı konuşmada, Alaçam’ı da, Esenler’i de, İstanbul’u da büyütmek için Türkiye’yi hep birlikte büyütmek gerektiğini vurgulayarak, “Bizler Anadolu’nun değişik bölgelerinden geldik. İstanbul bize bağrına açarak mı? Diye endişelerle, kaygılarla geldik. İstanbul bize hayat ve iş verdi. Bizde İstanbul’a Anadolu’nun zenginliklerini kattık. Doğduğumuz yeri gönülden çok severiz. Doğduğumuz yeri sevdiğimiz kadar, doyduğunuz şehre vefalı olacağız. Alaçam’ın görüntülerini izleyince etkilenmemek mümkün değil. Gönül oraya kayar. Ama çocuklarımız okuyup büyüyünce oraya gitmez. O zaman bir hakikat var. Eğer Alaçam’ı da, Esenler’ i de, İstanbul’u da büyütmek için Türkiye’yi büyüteceksiniz. Bu topraklardan beslenen insanlar olarak hep birlikte ülkemizi geliştirmemiz gerekiyor. Dünden daha çok bir birbirimizi seveceğiz. Alaçam’ın güzel insanlarına şunu söylemek isterim. Bu hayatta faydalı işler yapalım. Bu federasyonu iyilik kapısı yapalım, var mısınız? Yetimin başını okşasın, derdi olanın derdi olsun. Toplumun yararına her alanda iyi işler yapsın.  Federasyonu kuranlardan Allah Razı olsun.” dedi.

Hadi Uyar, "ALDEF’in Kurulması Sevindirdi"

Protokol katılımcılardan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’a söz verildiğinde, derneklerin kurulmasından çok yaşatılmasının önemli olduğunun altını çizerek, “Alaçamlı derneklerin bir araya gelmesi hepimizi sevindirdi. Genel merkezin açılışı, çok güzel oldu. Derneklerin, federasyonun yaşatılması çok önemlidir. Bir günde bir haftada kurulur. Ama faaliyetlerle, projelerle sürdürülmesi zordur. Ben Alaçamlılarda her zaman bu özveriyi görüyorum. ALDEF’in büyüyerek devam edeceğine inanıyorum. Sivil toplum kuruluşları toplumun var oluşunun önemli bir değeridir. ALDEF’in kurulmasında emeği geçen tüm başkanlarımıza Alaçam sevdalılarına teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Hasan Kaya Aşçı’dan Alaçamlılara Teşekkür

Astaj Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Bafralı işadamı Hasan Kaya Aşcı, Alaçamlıların Samsunlu STK yapılanmasında çok önemli yeri ve rolü olduğunu aktararak, “Alaçamlı derneklerin faaliyetlerini takdirle takip ediyorum. Programlarına katılıyorum. İstanbul’da hep birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan mutlu oluyoruz. Tüm Alaçamlı derneklerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” dedi. 

Gecede ayrıca; Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, önceki dönem Alaçam Belediye Başkanı ve MHP Alaçam Belediye Başkan Adayı İlyas Acar,  Ankara Samsunlu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Osman Yılmaz, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Turgut Özkan, MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz’da kısa birer selamlama konuşması yaparak, ALDEF’e hayırlı olsun dileklerini ifade ettiler.

Protokole Plaket

Geceye katılımlarından dolayı; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, İş Adamı Hasan Kaya Aşcı, Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, önceki dönem Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, ASİAD Başkanı Osman Yılmaz, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Turgut Özkan, MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Alaçam Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Vatan’a plaket takdim edildi. Gece, Alaçamlıların bir birleriyle sohbetleri, protokolle çektikleri fotoğraflarla son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOKTOR RAİF ÇAYLI  DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
DOKTOR RAİF ÇAYLI DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BAFRA BELEDİYESİ ve AÇEV “İLK İŞ BABALIK” DİYOR!
BAFRA BELEDİYESİ ve AÇEV “İLK İŞ BABALIK” DİYOR!
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri