Reklamı Geç
Advert

100. Yıla İthafen Flüt ve Piyano Resitali

Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi olan 19 Mayıs 1919’un 100. yılına ithafen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuarı ‘nda Flüt ve Piyano Resitali gerçekleştirildi.

100. Yıla İthafen Flüt ve Piyano Resitali
100. Yıla İthafen Flüt ve Piyano Resitali Admin

OMÜ Devlet Konservatuarı Konferans Salonu’nda gerçekleşen resitale öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Flütte Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seyhan Bulut piyanoda ise Samsun Devlet Opera ve Bale sanatçısı Anna Tarakanova ‘nın yer aldığı konser dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Dinletinin açılış konuşmasını ve kısa anlatılarını gerçekleştiren Doç. Dr. M. Özgü Bulut, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100.yılına ithafen gerçekleştiren konser olması ve ayrıca geçmişten geleceğe Türk bestecilerinin eserlerinin yer alması sebebiyle önem taşıdığını dile getirdi.

Resitalde Muammer Sun’dan “Küçük Bir Öykü”, Onur Özmen’den “Yalnız Bir Su Sineği”, Memduh Özdemir’den  “Yemen Türküsü”, İlke Karcılıoğlu’dan “Sa-na-ne”, Yusuf Yalçın’dan “Sultanyegah Sirto”, Ebru G. Canbey’den “Geyşanın Hüznü”, Mesruh Savaş’tan “Hamsi in Chicago”, Yusuf Yalçın’dan “Şehnaz Longa, Katibim ve Nihavent Longa”, anonim eser olan “Tepebaşı Horon” eserleri flüt ve piyano eşliğinde müzikseverlerle buluştu.

Konser sonrası Doç. Dr. Seyhan Bulut ve Anna Tarakanova dinleyenlere teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA TSO Hizmet Binası İhalesi Tamamlandı
BAFRA TSO Hizmet Binası İhalesi Tamamlandı
BU YANLIŞTAN SİZ DÖNÜN; MİLLET DÖNDÜRMESİN
BU YANLIŞTAN SİZ DÖNÜN; MİLLET DÖNDÜRMESİN