Reklamı Geç
Advert

ADANUR’UN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİ” KUTLAMA MESAJI

KAYMAKAM AHMET ADANUR’UN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİ” KUTLAMA MESAJI

ADANUR’UN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİ” KUTLAMA MESAJI
ADANUR’UN “18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİ” KUTLAMA MESAJI Admin
Türk Savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü kutlamanın büyük gururunu ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden Şehitlerimizin Şehitler Gününü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.
Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Milleti, belirleyici bir rol oynamıştır. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir. Çanakkale Savaşı’nda, milletimiz binlerce evladını şehit vermiştir. Mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve vererek; bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Onlar ana kucaklarını, baba ocaklarını bizim için feda ederek, ölmeleri gereken yerde en ufak bir tereddüt göstermeden gülümseyerek ölüme gittiler. Kendilerini öldürmeye gelenlere bile kucaklarını açıp, yaralarını sararak dünyaya insanlık dersi verdiler. 
Çanakkale Zaferi’nin özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır.
Herkes iyi bilmelidir ki, aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır.
Bizlere bu büyük zaferi armağan eden, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları, aziz Türk Milleti ve vatandaşları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha Rahmet ve Şükranla anıyoruz.
Ruhları Şad Olsun. 
 
Ahmet ADANUR
Kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA, ULUSLARARASI YEREL YÖNETİMLERDE “KADIN ŞURASI”NDA TANITILIYOR
BAFRA, ULUSLARARASI YEREL YÖNETİMLERDE “KADIN ŞURASI”NDA TANITILIYOR
Bafra TSO’dan Kişisel Verileri Korumu Bilgilendirme Semineri
Bafra TSO’dan Kişisel Verileri Korumu Bilgilendirme Semineri