Reklamı Geç
Advert

Tıp Öğrencisi Dekanlık Koltuğunda

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Eda Erdemir, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle 1 günlüğüne dekanlık koltuğuna oturdu.

Tıp Öğrencisi Dekanlık Koltuğunda
Tıp Öğrencisi Dekanlık Koltuğunda Admin

OMÜ Tıp Fakültesinde Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlik kapsamında, Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi stajyer doktor Eda Erdemir, sembolik olarak Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir'in koltuğuna geçti.

Dekan Dağdemir not aldı

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yılmaz, Prof. Dr. Levent Güngör ve Fakülte Genel Sekreteri Hatice Aztopal Çavuş'un da yer aldığı etkinlikte, 4. sınıf öğrencisi stajyer doktor Eda Erdemir öğrenci arkadaşları adına dileklerini ve temennilerini dile getirdi. Öğrencisini dikkatli bir şekilde dinleyen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, bol bol not almayı da ihmal etmedi.

Daha sonra 4. sınıf öğrencisi Eda Erdemir, günün anlam ve önemini belirterek şöyle konuştu: "Bundan tam 100 sene önce Tıbbiyeli Hikmet Boran önderliğinde temelleri atılmış olan ve vatanları için o günün şartları altında hiç düşünmeden vazifesini ziyadesiyle yapmış Tıbbiyeli şehitleri hatırlamamız gereken 14 Mart; sağlık uygulamalarının ve ülkemizin sağlık hizmetini nasıl daha verimli hâle getirebileceğimizi de gündeme getiren önemli bir tarih niteliği taşımaktadır.”

“Hekimler üst seviyede korunmalı”

Tıp öğrencisi Erdemir sağlıkta şiddet olgusuna işaret ederken devamında “Sağlık uygulamaları ve güncel tedavi yöntemleri sürekli gelişse de kamu sektöründe uygulanan performans primi gibi bazı uygulamalar, tıp değerlerini sarsmakta ve maalesef verilen sağlık hizmeti kalitesini noksanlaştırmaktadır. Bunun yanı sıra son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen hekime şiddet olayları bizleri bir hayli üzmekte ve sağlık çalışanlarının motivasyonunu düşürmektedir. Mesleğimizi icra ederken tüm insanlığa, bir hak olan sağlık hekimlerinin en üst seviyede korunması talebinde bulunuyoruz.” sözlerine yer verdi. 

“Hekimlik mesleği Hipokrat’ın da dediği gibi bir sanattır” diyen Erdemir konuşmasını “Bizim sanatımızdan beklediğimiz sadece manevi kazançtır. Sözlerimi, şanlı ulusumuzun kurtarıcısı ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetine sahip çıkacağımıza ve ülkemizin bulunduğu bütün şartlarda son nefesimize kadar vazifemizi yerine getireceğimize söz vererek bitirmek istiyorum. Tüm meslektaşlarımın ve sağlık çalışanlarının bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” sözleriyle tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
EVİNDE KAL, KOMŞUNU UNUTMA KAMPANYASI SÜRÜYOR
EVİNDE KAL, KOMŞUNU UNUTMA KAMPANYASI SÜRÜYOR