Reklamı Geç
Advert

Cumhuriyet Ortaokulu Bilimin İzindeyiz Projesi İle Ankara Gezisi

Bafra Cumhuriyet Ortaokulu; Fen Bilimleri Öğretmeni Mahmut SEMİZ, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Seher BİLDİK, Müdür Yardımcısı Özlem ÖLMEZ ve Okul Müdürü Bahri DİLCİ tarafından hazırlığına ekim ayında başlanan " Bilimin İzindeyiz Projesi " çok güzel ve anlamlı bir gezi ile noktalandı.

Cumhuriyet Ortaokulu Bilimin İzindeyiz Projesi İle Ankara Gezisi
Cumhuriyet Ortaokulu Bilimin İzindeyiz Projesi İle Ankara Gezisi  Admin

Proje kapsamında; öğrencilerin bilime olan ilgi ve yeterliklerini arttırmak, deneyerek öğrenmelerini sağlamak, bilimsel gelişmeleri yakından takip etmelerine yardımcı olmak, sınav öncesi moral ve motivasyonlarını arttırmak gibi pek çok amaç belirlenmiştir.
23 Mart 2019 Cuma gecesi 50 öğrenci ve okul öğretmenleri Esra ÖNAY, Mahmut SEMİZ, Seher BİLDİK, Özlem ÖLMEZ ile çıkılan yolculukta, Cumartesi sabahı erkenden Ankara´ya ulaşıldı.
Güzel bir kahvaltının ardından Anıtkabir´e, Cumhuriyet' imizin Kurucusu Ulu Önder ATATÜRK´ün huzuruna çıkıldı.
Rehberin eşsiz anlatımı ile adeta o günlere giden öğrenciler, duygu dolu anlar yaşadılar. Yaklaşık 2 buçuk saat süren Anıtkabir ziyaretinden sonra sırası ile 1. Meclis ve 2. Meclis gezildi.
Öğleden sonra Feza Gürsey Bilim Merkezi' ne ulaşan öğrenciler, her biri ortalama yarım saat süren iki gösteri izlediler ve bilim merkezindeki tüm deneyleri uygulama fırsatı buldular.
Elektriğin günlük yaşamımızdaki etkilerinden yıldırımın oluşmasına, sıcak hava balonundan yerçekimine, algılama ve uzaya ilişkin kavramlara kadar pek çok bilimsel ve teknik konuda deneyler yapıp eğlenerek öğrenme olanağı buldular.
Daha sonra yenilen yemeğin ardından; araç ile Ankara turu atan öğrenciler, Samsun´a dönmek üzere yola koyuldu.
Yorucu ancak eğlenceli, öğretici, duygu dolu bu gezide, amaca ulaşıldığını düşünerek emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür edildi.
Ayrıca gezilen her yerde gerek tur sahipleri gerek rehber tarafından övgü dolu cümleler duyulan öğrenciler okullarına  ve öğretmenleryle velilerine büyük bir gurur yaşattıar.
Okul Müdürü Bahri DİLCİ "  Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi; olgun davranışları, hanımefendilikleri, beyfendilikleri, kibarlıkları, saygıları ve daha nicesinden ötürü  kendilerini tek tek tebrik ediyor, başarılı ve güzel günlerinin Cumhuriyet Ailesi olarak devamını diliyoruz. " dedi.
Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN KILIÇ MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.
BAŞKAN KILIÇ MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ