Reklamı Geç
Advert

Gelecek kablosuz teknolojiye doğru ilerlemekte

Şu anda hayal ile edemediğimiz gelişmeler yakında hayatımızın bir parçası olacak ve dünyamızı ve çalışma şekillerimizi çok büyük ölçüde değiştirecek.

Gelecek kablosuz teknolojiye doğru ilerlemekte
Gelecek kablosuz teknolojiye doğru ilerlemekte

Avrupanın en önemli ekonomi dergilerinden “THE BUSINESS YEAR” yayınladığı Temmuz’2011 sayısında ülkemizin sektörlerinde ileri gelen iş adamlarıyla yaptıkları röportajlara yer vermiştir. Bafra’mızın yetiştirdiği değerli iş adamı Bilgisayar Mühendisi Bülent ARSLAN’da bu dergide yer almaktadır.   

 

Halihazırda uydu teknolojileri konusunda ülkemizin ileri gelen kuruluşlarından birinin sahibi olan Bülent ARSLAN faaliyetlerine yurt dışında da devam etme kararı almış ve ilk anlaşmalarını Gürcistan ve Makedonya ülkeleri ile imzalamış bulunmaktadır. Sıradaki diğer ülkeler sırasıyla Lübnan, Fas, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri ve Güney Afrika ülkelerini hedeflemektedir.

 

Ülkemiz armatörlerinin 2000'den fazla ticari gemisine uydu haberleşmesi  servisi sağlayan Bülent ARSLAN, “Bunun yanında, müşterilerimizle kurduğumuz yakın ilişkiler sonucu temsilcisi olduğumuz yurtdışındaki veya içindeki firmaların seyir, navigasyon ve denizde can güvenliği sistemleri ile ilgili cihazlarının satış, montaj ve sertifikasyon işlemlerini yapmaktayız.” demiştir.

 

Dünyanın en büyük uydu operatörü INMARSAT'ın Türkiye temsilcisi olan ARSKOM, uydudaki haberleşme teknolojilerindeki yenilikleri herkezden önce ülkemize getirmektir. INMARSAT, özellikle denizcilik sektörü ile ilgilenenlerin bildiği üzere, dijital uydu iletişiminin öncüsü ve lider kuruluşudur. Diğerleri  olan TURKSAT, INTELSAT ve EUTELSAT gibi uydular genellikle karasal iletişim için kullanılmaktadır.

 

Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden değerli iş adamı Bulent ARSLAN gelecekle ilgili sorulan bir soru üzerine “Gelecek kablosuz teknolojiye doğru hızla ilerlemekte ve şu anda hayal ile edemediğimiz gelişmeler yakında hayatımızın bir parçası olacak ve dünyamızı ve çalışma şekillerimizi çok büyük ölçüde değiştirecek ve hatta kullandığımız cihazları kablosuz bile şarz edebilecektir.” demiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500