Reklamı Geç
Advert

Hasan Çakın Lisesi TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Hasan Çakın Lisesi TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı
Hasan Çakın Lisesi TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı Admin

Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 24 öğretmen ve 72 öğrenci ile 24 proje sergilendi. Fuarın tanıtım açılışında Okul Müdiresi Melek Çelebi ile Proje Koordinatörleri Belgin Akçer, Filiz Yıldız Aytünür tarafından projelerle ilgili bilgi verildi.

Belgin Akçer, "Öğrencilerimiz TUBİTAK'ın desteklemiş olduğu 4006 Bilim Fuarında projeler sergiledi. Projelerimizin amacı ;öğrencilerimizin birlikte hareket etme bilinçlerini geliştirilmeleri için ellerinden geldiği kadar çevreden faydalanmaları, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine nasıl çıkarır,daha fazla nasıl geliştiririz, başarımızı nasıl yükseltirizdir.Bu amaçla  çalışıyoruz." dedi.

Fuarın açılışı Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Melek Çelebi tarafından yapıldı.

Açılış sonrasında davetliler fuarı gezerek görevlilerden projeler hakkında  bilgi aldılar.

 "Bafra Ovasında Salep Bitkisi Projesi" kapsamında 19 Mayıs Ekolojide Üreticiler Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakkı Karaman'ın  davetlilere salep ikramı projeye renk kattı.

TUBİTAK Fuarı 2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500