Reklamı Geç
Advert

ŞAİR ve YAZAR ZERRİN' DEN SAMSUN VALİSİ KAYMAK' A ŞİİR KİTABI

1. Samsun Kültür , Sanat Festivali ve 100. Yıl Kutlamaları Etkinlikleri; Samsun Şehit Halisdemr Çok Amaçlı Salonu' nda, 30 Nisan- 02 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

ŞAİR ve YAZAR ZERRİN' DEN SAMSUN VALİSİ KAYMAK' A ŞİİR KİTABI
ŞAİR ve YAZAR ZERRİN' DEN SAMSUN VALİSİ KAYMAK' A ŞİİR KİTABI Admin

Etkinlik Koordinatörü ve Yazar Asude MERT ve İlknur ÜNSAL ile gerçekleşen 1. Samsun  Kültür Sanat Festivali' nde 20 şair ve yazar, kitaplarını imzaya açmak amacıyla sergilediler.

Festivalde; Samsun Valisi Osman KAYMAK, tek tek şair ve yazarlar ile sanatçıların stantlarını gezip hem tebrik hem de sohbet etti.

Aslen Bafralı olup, Samsun Atakum' da ikamet eden şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN de Samsun Valisi Osman KAYMAK' a; " Sevgi Ufkundan Şarkılara "adlı ilk şiir kitabını imzalı hediye etti.

Oktay Zerrin' in edebiyat piyasasında ayrıca " Dünya Çocukla Güzel " ve " Sevgi Güneşi Çocuklar "adlı çocuk şiirleri kitapları da bulunuyor.

ZERRİN' in TRT TSM Repertuarı' nda sözlerini yazdığı 25 civarında şarkısı bulunuyor. Ayrıca şair ve yazar Oktay Zerrin' in Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Amasya Valiliği, İstanbul Kadıköy Belediyesi, Uluslararası Sultan ÖZATEŞ gibi birçok ödülü bulunuyor.

Oğlu Taner Amerika Kaliforniya Riverside Üniversitesi' nde Fizik Mühendisliği' nde Doktora yapıyor. Kızı Çiğdem ise Samsun Tekkeköy' de Medikal Özel Şirketi' nde Satış Müdürü olarak görev yaparken; eşi Aysel de Emekli Devlet Memuru.

Haber Merkezi-Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500