Reklamı Geç
Advert

HA-Bi-DER tarafından çocuklar için Arkeoloji kazı alanı etkinliği düzenlendi

HA-Bi-DER Başkanı Yaşar Önbaş "Ha-Bi-Der olarak Çocuk Gelişim Bilimi esasında yepyeni bir proje ile karşınızdayız. Anaokulu anasınıfı çocuklarımıza bizzat aktive edecek bir proje. Ha-Bi-Der arkeolojik kazısı."

HA-Bi-DER tarafından çocuklar için Arkeoloji kazı alanı etkinliği düzenlendi
HA-Bi-DER tarafından çocuklar için Arkeoloji kazı alanı etkinliği düzenlendi Admin

Halkımızı Bilinçlendirme Derneği "HA-Bİ-DER" kurulduğu 24 Ekim 2003 Yılından günümüze 'Çocuk Gelişim Bilimi' esasında ürettiği bilimsel proje ve akademik düzeyli proje eğitim uygulamaları ile büyük başarılara imza atmıştır. Bu başarılı uygulamaları içinde,birlikte üretilen ve bu üretilen bilgi,belge, fotoğraf, video ve nadide mataryellerin birikimi ile bir müze oluşumu meydana gelmiştir. 

HA-Bİ-DER arkeolojik kazı alanı etkinlik programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Ardından programın açılış konuşmasını yapan HA-Bi-DER Başkanı Yaşar Önbaş, “Sanat Dünyayı doldurur, Müzik Dünyayı güzelleştirir ruhu besler, Dünyayı refaha kavuşturur. Yeni İcatlara ulaştırır. Uzaya tırmanmanın yolunu açar. Doğrusu budur ve bu esaslar bilimlerle sabittir. Ancak tüm bu gelişmeleri temelinde ne vardır. Hiç düşündünüz mü? Hiç şüphesiz ki bu gelişmelerin odağında beyin olduğu çok açıktır. Ancak şunu arz etmek ister. İnsan beyninin yüzde seksenini 0-6 yaşında gelişmektedir.” dedi.

Başkan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Ha-Bi-Der bu bilimselliğin öneminin farkındalığı ile 24 Ekim 2003 yılında Çocuk Gelişim Bilimini topluma kazandırmak amacı ile kurulmuştur. Ha-Bi-Der'in bu bilimsellikte başarıları saymakla bitmez. Yurtiçi yurtdışı pek çok ödüllerimiz vardır. TBMM Onur ödülüne aday gösterecek ve hiç unutamam ki RADEV onur ödülünü kazandık. Bu ödül beni çok heyecanlandırıyor çünkü Negatifi Pozitife çevirenlere verilen bir ödüldü. Derneğimiz Ha-Bi-Der bu etkin ve üniversitelerinde işbirliği içinde olduğu bilimsel projelerin olduğu nadide materyalleri. Çocuk Gelişim Bilimi, Oyun ve Oyuncak müzesini Bafra'mıza kazandırıyoruz. Önbaş son olarak şunları söyledi: İşte bugünde Halkımızı Bilinçlendirme Derneği Ha-Bi-Der olarak Çocuk Gelişim Bilimi esasında yepyeni bir proje ile karşınızdayız. Anaokulu anasınıfı çocuklarımıza bizzat aktive edecek bir proje. Ha-Bi-Der arkeolojik kazısı. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

HA-Bİ-DER'de eğitim alan, etkinliklere katılan HA-Bİ-DER üyeleri Çiğdem Gündüz, Arife Öztunalı yaptıkları konuşma da "İyi ki HA-Bİ-DER var. Biz derneğimiz sayesinde hem kendimizi geliştirdik, bilgilendik hemde çocuklarımızın gelişmesinde çağdaşlaşmasında, sorgulayıcı olmalarını sağladık. Derneğimizi Bafra'mıza kazandıran Genel Başkanımız Öğretmen Yaşar Önbaş'a huzurlarınızda teşekkür ederiz." dediler.

Konuşmaların ardından Neşeli Penguen Ana Okulu öğrencileri Halk Oyunlarını sergilediler. Daha Sonra öğrenciler katılımcılar eşliğinde Ha-Bi-Der tarafından hazırlanan Arkeolojik kazı alanında proje amaçlarına uygun gömüleri kazarak uygulamalı olarak öğrendiler.

Arkeoloji kazı alanı etkinliğine Bafra Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Öner, Jandarma Yüzbaşı Serkan Erbaş, İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Bafra Halk Eğitim Müdürü Yalçın Ak, Bafra Emekliler Derneği Başkanı Ünal Bandır, Türkiye Sakatlar Derneği Bafra şube Başkanı Recep Köksal, Aileler ve öğrenciler katıldı. 

HA-Bİ-DER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
EVİNDE KAL, KOMŞUNU UNUTMA KAMPANYASI SÜRÜYOR
EVİNDE KAL, KOMŞUNU UNUTMA KAMPANYASI SÜRÜYOR