Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

TANINAN SANATÇILARLA BİRLİKTE "AHMET MEKİN"

Şu anda Ahmet MEKİN 87 yaşında dinç görünümlü, enerjik, halen film ve dizi çeviren değerli ve unutulmaz bir oyuncudur. Bu arada ATV’ de yeni başlayan (KİMSE BİLMEZ) dizisinde AHMET MEKİN “Tuğrul Baba” rolü ile dizilere tekrar başlamakta ve dizide ünlü ses sanatçısı ve oyuncusu Kerem Cem ile görüntü vermektedir.

TANINAN SANATÇILARLA BİRLİKTE
TANINAN SANATÇILARLA BİRLİKTE  Admin

1953 yılı ile 1955 yılı arasında “ERZURUM 3. ORDU KARARGÂHINA “ bağlı 59. Tümen Merkez Şubesinde yazıcılık yapan Ahmet MEKİN arkadaşlarının ve yakın çevresinin çok sevdiği ve güvendiği bir insandı. Yakın çevresi için her türlü manevi sıkıntıya onların huzuru için çaba sarf ederdi. Hatta yakın dostları onun için bu delikanlı tezkere aldığında bunu boş bırakmazlar sivil hayatta da öncülük yapacağına inanırlardı. Tahmin doğru çıktı. Ahmet MEKİN ayağının tozu ile film setlerinde görülmeye başladı. Her aldığı rolü yaşarcasına oynayan ve seyirciyi de  aynı duygulara sokan Ahmet MEKİN Anadolu’ da da kendini  kabul ettirmiş  binlerce hayranı onun filmlerini ,  dizilerini bekler  hale  gelmiştir.  Bazı sanatçı arkadaşları sırt üstü yatıp dinlenirken o inanılmaz bir enerji ile her türlü role damgasını vurmuştur.

Şu anda Ahmet MEKİN 87 yaşında dinç  görünümlü, enerjik, halen film ve dizi çeviren değerli  ve unutulmaz bir oyuncudur. Bu arada ATV’ de yeni başlayan  (KİMSE  BİLMEZ) dizisinde AHMET MEKİN  “Tuğrul Baba” rolü ile dizilere tekrar başlamakta ve dizide ünlü ses sanatçısı ve oyuncusu Kerem Cem ile görüntü vermektedir. Kerem Cem bu dizideki oynadığı rolü diğer oynadığı dizilerdeki rollerine göre çok değişik ve izleyiciyi ekran başına kilitleyen  bir karakteri canlandırmaktadır. Sahne duruşu ,  jest  ve mimiklerin role uyum sağlayan şekilde değerlendirilmesi Kerem Cem’e ayrı bir özellik vermektedir. Kerem Cem’de yavaş yavaş  Anadolu’yu sarmakta hayranlarının kitle sayısını her gün biraz daha arttırmaktadır. Kendisine ayrıca başarılar diliyoruz. Değerli oyuncu Erol TEZEREN sinemaya ve dizilere biraz ara verdikten sonra  kendisini yakında dizilerde mutlak göreceğiz.  Ayrıca bu dizide de görmek isteriz.  Bu arada üstadın bir iki küçük zevkinden bahsetmek gerekir. Ahmet MEKİN’in en büyük zevklerinden biride sevgili torunuyla birlikte  yemek yerken sohbet etmek ve sonrada  devamlı  okuduğu kitaplarını tekrar ederek uykuya dalmasıdır.  Biz, bizler ölümsüz bir isim bırakan bu çok değerli üstatlara aileleriyle birlikte nice güzel, sağlıklı  günler  diler saygı ve sevgilerimizi sunarız. 

Röportaj : Duygu LADİKLİ

Ahmet Mekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500