Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAFRA' YA İZMİRLİ NEYZEN BESTEKAR DİŞ HEKİMİ' NDEN TASAVVUF BESTE

Bafralı söz yazarı, şair, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN'in yeni bir şiiri daha bestelendi.

BAFRA' YA İZMİRLİ NEYZEN BESTEKAR DİŞ HEKİMİ' NDEN TASAVVUF BESTE
BAFRA' YA İZMİRLİ NEYZEN BESTEKAR DİŞ HEKİMİ' NDEN TASAVVUF BESTE Admin

Bafralı söz yazarı, şair, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN'  in yeni bir şiiri daha bestelendi.

Besteyi İzmir' de ikamet eden; diş hekimi, neyzen ve besteci Aziz Zafer TEKİN yaptı. Mahur  makamındaki şarkının sözleri ise şöyle:

" YILDIZLARA İP ATTIM ( BEN SEVGİNİN GÜCÜNE )

Söz: Oktay ZERRİN- Bafra

Müzik : Aziz Zafer TEKİN- İzmir

Yıldızlara ip attım onlar da göz kırptılar

Ben aşığım deyince hepsi alkışladılar

Mutluluklar yeni bir şarkıya başladılar

Ben sevginin gücüne işte o an inandım

*********************************

Benim tüm sitemlerim güzelliği bozana

Erişmek ah ne güzel hem bahar hem hazana

En büyük alkış elbet bu kaderi yazana

Ben sevginin gücüne işte bundan inandım

Oktay ZERRİN- Bafra

14-08- 2019- 00.42

Söz yazarı Oktay ZERRİN' in TRT TSM Repertuarı'nda 25 şarkısı ve Türkiye Çapı' nda açılan birçok şiir, güfte ve beste yarışmalarında ödülleri bulunuyor.

ZERRİN' in en son TRT TSM Repertuarı' na kabul edilen " Bir Kurşun Gözbebeğime " adlı bestesi ise; İstanbul Musiki Cemiyeti sanatçılarından Ercan ATALAY a, sözleri Oktay ZERRİN' e ait.

Bestenin videosu : https://www.facebook.com/aziz.z.tekin/videos/pcb.10157405963366838/10157405962796838/?type=3&theater

                                        

                           AZİZ ZAFER TEKİN KİMDİR ?

                7MAYIS 1968 TARİHİNDE ANKARA ‘DA DOĞDUM. İLKOKULDAN ÜNİVERSİTE DAHİL ÖĞRENİM HAYATIM İZMİR’DE GEÇTİ. EGE ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ MEZUNU DİŞ HEKİMİYİM. SINIF ARKADAŞIM VE MESLEKDAŞIM OLAN EŞİMLE BİRLİKTE HÂLEN İZMİR EĞİTİM DİŞ HASTANESİ’ NDE KAMU GÖREVİ YÜRÜTMEKTEYİM. DENİZ İSİMLİ BİR KIZIMIZ VAR.

            AİLE ORTAMI İÇİNDE; ÖZELLİKLE TÜRK SANAT MÜZİĞİ DİNLENDİĞİ VE SÖYLENDİĞİ BİR ORTAMDA MUSİKİYE AŞILANDIM. TAHSİL HAYATIM BOYUNCA HEP MÜZİK AKTİVİTELERİ İÇİNDE YERALDIM.

          ÖNCELERİ ŞARKI SÖYLERKEN, İLK OKULDA BLOK FLÜT ÇALARAK BAŞLADIĞIM ‘SAZENDE’ LİĞE ÜNİVERSİTE YILLARINDA FAKÜLTEMİZ BÜNYESİNDE KENDİ ARKADAŞLARIMIZLA OLUŞTURDUĞUMUZ THM VE TSM KOROLARINDA KAVAL VE NEY ÜFLEYEREK DEVAM ETTİM.

        NEY ÜFLEMEYİ KENDİ ÇABAMLA ÖĞRENDİM. 1994 YILINDA TANIŞTIĞIM ÜSTAT NEYZEN RAHMETLİK  ARİF BİÇER’ DEN;                ( MESLEKİ YOĞUNLUĞUM DOLAYISI İLE BENİM İÇİN YETERİ KADAR OLAMASA BİLE) ÇOKÇA FAYDALANMA OLANAĞI BULDUM.

      6 SENE BOYUNCA FAKÜLTE KOROLARINDA İCRA ETTİĞİMİZ MUSİKİ ÇALIŞMALARINA;

     - 2001-2003 YILLARI ARASINDA ÖNCE SAYIN SÜRELSAN YÜKSEL, DAHA SONRA SAYIN TUNCA YÜKSEL YÖNETİMİNDE İZMİR ESENDERE MUSİKİ DERNEĞİ’NDE,

     - 2009-2014 YILLARI ARASINDA SAYIN AHMET MUHTAR KÜÇÜKKÖMÜRCÜ YÖNETİMİNDE GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TSM KOROSU’NDA,

     -2014-2016 YILLARI ARASINDA SAYIN AHMET FAKI YÖNETİMİNDE GAZİANTEP SÛZİDİL MUSİKİ DERNEĞİ’NDE,

    -2014 VE 2015 YILLARINDA SAYIN HASAN TİPİ YÖNETİMİNDE GAZİANTEP İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TSM KOROSU’NDA DEVAM ETTİM.

      2016 YILINDAN İTİBAREN AYNI ZAMANDA MESLEKDAŞIM OLAN SAYIN DİŞ HEKİMİ MUSTAFA KIRIŞMAN YÖNETİMİNDE İZMİR DİŞ HEKİMLERİ ODASI TSM KOROSU VE İZMİR GÜZELYALI MUSİKİ DERNEĞİ’N DE NEYZEN OLARAK DEVAM ETMEKTEYİM.

     2017 YILINDAN İTİBAREN SAYIN TÜRKER ATİK YÖNETİMİNDEKİ İZMİR AVNİ ANIL TSM KOROSUNDANEYZEN OLARAK DEVAM ETMEKTEYİM

      LİSE ÇAĞLARINDA KENDİ HALİMDE BAŞLADIĞIM BESTE ÇALIŞMALARINDA; 1985 YILINDA İZMİR KARATAŞ LİSESİ ÖĞRENCİSİ İKEN İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’ NÜN YARIŞMASINDA BESTE DALINDA 2.LİK, GÜFTE DALINDA 3. LÜK ALDIM.

    UZUNCA BİR SÜRE GEREK TAHSİL, GEREKSE YOĞUN MESLEKİ YAŞANTIMIZ NEDENİYLE CİDDİ ANLAMDA BESTE ÇALIŞMALARIM OLMADI.

     2014- 2016 YILLARI ARASINDA ÇALIŞTIĞIM GAZİANTEP SÛZİDİL MUSİKİ DERNEĞİ’NDE, DERNEĞİN KURUCUSU VE YÖNETİCİSİ VE AYNI ZAMANDA BESTEKÂR SAYIN AHMET FAKI  VE YİNE AYNI DERNEKTE TANIŞTIĞIM KANUNİ VE BESTEKÂR SAYIN AHMET ÖZKÖK’ TEN BÜYÜK İLGİ VE DESTEK GÖRDÜM. ONLARIN DA VERDİĞİ ŞEVKLE  BESTE ÇALIŞMALARIMA HIZ VERDİM VE DAHA OLGUN BİR ZEMİNE OTURTMAYA BAŞLADIM DİYEBİLİRİM.

     11 MART 2017 TARİHİNDE 2. ANTALYA ALTIN NOTA BESTE YARIŞMASINDA SÖZ VE MÜZİĞİBANA AİT OLAN ‘’VURUR’’ İSİMLİ HİCAZ ESERİMLE MANSİYON ÖDÜLÜ KAZANDIM

     10 MART 2018 TARİHİNDE 3. ANTALYA ALTIN NOTA BESTE YARIŞMASINDA SÖZLERİ YALÇIN BENLİCAN’A AİT OLAN ‘’SEN NASILSIN? İYİ MİSİN? ‘’ İSİMLİ UŞŞAK ESERİMLE MANSİYON ÖDÜLÜ ALDIM.

     14. AMASYA TSM BESTE YARIŞMASINDA 2 ESERİM TRT REPERTUARINA ALINMIŞTIR.

 TÜRK MUSİKİSİNİN PÎRİ DEDE EFENDİ’ NİN ‘’TÜRK MUSİKİSİ BİR DENİZ, BEN ANCAK PAÇALARIMI SIVADIM, GİREMEDEN GİDİYORUM’’ DEDİĞİ BİR ORTAMDA BİR BESTEKÂRLIK İDDİASI YÜRÜTMENİN NE KADAR DOĞRU OLDUĞU ŞÜPHESİZ TARTIŞILMASI GEREKEN BİR KONUDUR.

       ANCAK; BÜYÜK  BİR MİLLEİN SİNESİNDEN DOĞUP, ÇEŞİTLİ KÜLTÜRLERİ DE BÜNYESİNE KATARAK VE YÜZLERCE YILIN SÜZGECİNDEN GEÇEREK GÜNÜMÜZE ULAŞAN TÜRK MÜZİĞİ’NİN GÜZELLİKLERİNİ DİNLEYİCİ VE AMATÖR İCRACI OLARAK YAŞAMANIN YANISIRA; KARINCA KARARINCA, MÜTEVAZI BİR KAÇ ESERLE BU BÜYÜK KÜLTÜRE BİR KATKIDA BULUNABİLİRSEM NE MUTLU BANA.

       SAYGILARIMLA.

BESTEKAR NEYZEN DİŞ HEKİMİ

AZİZ ZAFER TEKİN- İZMİR

ZERRİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500