Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bafra'da 30 Ağustos Törenle Kutlandı

Bafra'da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıldönümü 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda törenle kutlandı.

Bafra'da 30 Ağustos Törenle Kutlandı
Bafra'da 30 Ağustos Törenle Kutlandı Admin

Bafra'da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıldönümü 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'ıncı yıldönümü nedeniyle, Bafra'da gerçekleşen törenlerde ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapıldı. Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından yapılan çelenk sunumunun ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kaymakam Cevdet Ertürkmen tarafından anıt şeref defteri imzalandı.

Kaymakam Ertürkmen şeref defterinde şu ifadelere yer verdi, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kanlarının son damlasına kadar mücadele ederek bizlere hediye etmiş oldukları bu cennet vatan için, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemesi adına her türlü fedakarlığı gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve güvenlik güçlerimize huzurunuzda sonsuz teşekkür ediyor ve bu uğurda şehit ve gazilik mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum" dedi.

15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki programdan sonra Bafra Kaymakamlığı makamında tebrikat töreni yapıldı.

Törenlere AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Garnizon Komutanı Fatih Özer, İlçe Emniyet Müdür Vekili Murat Öner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve okul müdürleri katıldı.

Bafra 30 Ağustos
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500