Reklamı Geç
Advert

BAFRA HUZUR EVİNDE DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Bafra 75. Yıl Huzur evinde düzenlenen etkinlik huzur evi sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

BAFRA HUZUR EVİNDE DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ
BAFRA HUZUR EVİNDE DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ BafraHaber

75. Yıl Huzurevi bahçesinde düzenlenen ve saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan etkinlikte Huzurevi sakini Mustafa Altay günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Samsun Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı Samsun’da bulunan kuruluşlar hakkında bilgiler verdi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç “Yaşlılarımızla bir gün değil 365 gün bir arada olmaya çalışıyoruz. Zaman zaman buraya gelip sizleri de ziyaret ediyoruz. Gerçekten Devletimiz bu konuda çok güçlü. Kalite bu kurumlarda daha da arttı. Yaşlılarımızın kalan ömürlerini rahatça tamamlayabileceği bir ortam oluştu. Buradaki dedelerimiz, teyzelerimizin her biri birer tarih ve tecrübe. Biz elimizden geldiğince onlara hem devlet olarak hem belediye olarak gereken desteği vereceğiz” dedi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, “ Özellikle Sanayi devrimden sonra Tarım toplumdan Sanayi toplumuna geçtik. Topraklarımızdan ayrıldık. Kentlere göç ettik. Bu yapıyla beraber aile yapımız ister istemez biraz değişti. Tabi Huzurevine düştü mü ayıplayanlar oldu. Ama Devletimiz sağ olsun bu kurumlara sahip çıktı. Bizlerde sizler gibi yaşlanacağız, belki buralara düşeceğiz. Bugün engellilerimizin içinde bulunduğu okullar uluslararası aldığı başarılar yadsınamaz. Hayat değişti bu kaçınılmaz bir son. Bizim de sonumuz bir huzurevi. O yüzden huzurevleri artık acınılan insanların yaşadığı bir yer değil. Hayatın getirdiği bir zorunluluk hale gelmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle pasta kesimi ve ikramı yapıldı.

Aktekke Kuran Kursu Semazen gösterisinde bulunduğu etkinlikte, ilahi ve kuranı kerim tilaveti yapıldı.

1 Ekim Dünya Yaşlılar günü etkinliğine; Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Samsun Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Bafra Huzurevi Müdürü Hakan Zeren, AKP İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna, CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve huzurevi sakinleri katıldı.

vei1rilkovikf081sty.jpeg

lcsj4wk0ewta9nm5264m.jpeg

i8acnms44ldnq9v99r9.jpeg

tyj5vhtzuot2wi3z48gh.jpeg

nvm4pncmfn4nqd9ax7gq.jpeg

 

zl4jd695yw2awamc3i33.jpeg

 

DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Türk
Prof. Dr. Türk "YALNIZ MERKEZÎ İDARE DEĞİL, BELEDİYELER DE GÖREVLİ VE YETKİLİ"
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI
ERDOĞAN ERGÜN SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI