Reklamı Geç
Advert

BAFRA'DA TÜTÜN İNDİRME KURALARI ÇEKİLDİ

Bafra’da 97 mahallede yapılan tütün üretiminde, çiftçilerin ürün teslimini düzenli olarak yapabilmeleri için tütün indirme kuraları Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı.

BAFRA'DA TÜTÜN İNDİRME KURALARI ÇEKİLDİ
BAFRA'DA TÜTÜN İNDİRME KURALARI ÇEKİLDİ  BafraHaber

      Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada, tütünün bir tarım ürünü olduğunu ve tarıma verilen desteklerin tütüne de verilmesini istediklerini söyledi. Tütün denince akıllara Bafra'nın geldiğini işaret ederek, "Türkiye'de en kaliteli tütün Bafra'da yetişiyor, Bafra’daki tütünün kalitesi hiç bir şehirde yok" dedi.

     Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç Bafra'da tütün üretiminde azalma olduğunu dile getirdi. “Alternatiflerin çoğalmasıyla beraber ovamızda tütün ekenler, tütün yetiştirenler çeşitli alternatifleri değerlendirmiştir. Çeltik üretiminden tutunda kışlık sebze üretimine kadar birçok ürünü ekerek daha çok kazandığını düşünerek tütün üretimini bırakmıştır. 20 yıl önceki tütün ekiminin olmadığını da dile getiren Kılıç, bunun sebebinin oluşan fiyat dengesinin olmadığını köyden şehre de göçün etkisi olmuştur. Bu yıl tütünün fiyatı 25 lira bu fiyat 30 lira da olsa tütünü üretmeyecek aileler var çünkü onlar artık şehre yerleşmişlerdir. Ama şu hala bir gerçek ki geçen yıllara rağmen en kaliteli tütün hala Bafra'mızda ekiliyor.” dedi.

     Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, “Bafra Ovası’nda yetişen tütünlerin kalitesi dünya literatürlerine girmiş bir markadır. Bafra çiftçisinin en önemli gelir kaynaklarındandır. Son yıllarda tütün üreticilerinin sayıları azalmış olsa da yine de azımsanmayacak sayıda üretim yapılmaktadır. Bafra Ovası verimli topraklarıyla Bafra çiftçisi için bir şanstır. Sizler çok şanslısınız. Bugün kura çekimiyle tütün indirme sıralaması yapılarak iyi fiyatla ürünlerinizi satıp bol kazançlar temennisiyle hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.

     Konuşmaların ardından tütün indirme kuraları çekildi.

63virhvbqj4qf2vmpgr.jpg

wmr5g3wo64c5idnguvu.jpg

i7a9yvudk22vszzqnywm.jpg

ri9oabm45l3l60r06h6.jpg

cd3929v18zx7mxkbsvx8.jpg

pz8d6foefni9rpbtl9u9.jpg

dk5m0qp8vk6r89yddjj.jpg

fjjon033w63ildn0sqvs.jpg

ay5webwvu3i11ee6om8.jpg

gy3jgh3a4qi0xxv7xvfp.jpg

ho318cai796o6ne54st7.jpg

clggpgi19el0lsdib6i.jpg

BAFRA ZİRAAT ODASI KURA ÇEKİMİ TÜTÜN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BÜYÜKLERİMİZ...
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BÜYÜKLERİMİZ...
VURAL DİLMAÇ İLE SADECE BAFRA
VURAL DİLMAÇ İLE SADECE BAFRA