Reklamı Geç
Advert

BAFRA HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜNÜ FARKLI YAŞADI

Bafra Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde düzenlediği etkinlikle, başta çocuklar olmak üzere çok sayıda hayvan sever katılımcı ile bir araya gelerek, Hayvan rehabilitasyon merkezinde güzel anlar yaşanmasına vesile oldu.

BAFRA HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜNÜ FARKLI YAŞADI
BAFRA HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜNÜ FARKLI YAŞADI BafraHaber

Bafra Doğa ve Hayvan Severler Derneği ile birlikte hayata geçirilen etkinlikte özellikle çocukların, rehabilitasyon merkezinde bulunan hayvanlara yönelik olarak gösterdikleri ilgi görülmeye değerdi.

4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle Bafra Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım merkezinde gerçekleştirilen programa Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç,İlçe Jandarma Komutanı Teğ.Fatih Özer,İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan ve çok sayıda davetli katıldı.

Bafra Belediyesinin için ücretsiz araç tahsis ettiği programda katılımcılar rehabilitasyon merkezinde bulunan hayvanları ziyaret ettiler.

Programda Bafra Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Bakım Merkezi veterineri Ümit Oğuz katılımcılara öğrencilere Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili bilgiler vererek, “Bafra Belediyemiz bünyesinde 2013 yılından bu yana hizmet veren "Sokak hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi"  5 bin metrekare kapalı alan içinde çalışmalarını, 5199 sayılı hayvan hakları kanununu ilke edinip titizlikle sürdürmektedir.” dedi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde böylesi bir etkinliği hayata geçirmekte destek olan Bafra Doğa ve Hayvan Severler Derneğine teşekkür ederek, “Sadece Hayvanları Koruma Günü’nde değil, yaşantımızın her evresinde hayvanlarında yaşam haklarına saygı duyulması gerektiğine inanıyoruz. Belediyemize ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Bakım Merkezimizde  sokak hayvanlarımız için en iyi yaşam alanını oluşturma gayretindeyiz. Rehabilitasyon görevlilerimiz, aldıkları ihbarlar neticesinde veya rutin kontroller çerçevesinde birimimize ulaşan yaralı ya da hasta ihbarlarımıza ivedi şekilde müdahale ediliyor. İlk müdahaleler yapıldıktan sonra eğer gerekiyorsa sevkleri, koordineli olarak çalıştığımız Samsun Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Polikliniğine gerçekleştiriliyor " dedi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise hayvanları sevmenin ve korumanın çocuklukta kazanılması gereken bir alışkanlık olması gerektiğinin altını çizdi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel ilgi gösteren çocukları Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yalnız bırakmadı.

ke1it4sz3jnwj9sm057e.jpeg

ueciku6qoszhh4wlm5z.jpeg

vxhtbot5ssjsyrxbcxe4.jpeg

bxklfpvmhwdc6u67q34l.jpeg

o0msys5p3zuijdz3.jpeg

x5viysmnf3lh1944b9gr.jpeg

efrgnil4zqilrb1h7tb.jpeg

lntbc51jzlqzbjszlild.jpeg

xss7ch2dxh550c1gctkn.jpeg

x6x7su8lf78e8duhfsnt.jpeg

75r953l5lq8yot6xobh.jpeg

uir0s5gy6i7stveray9q.jpeg

drly0jbqkqmnko1pwd9y.jpeg

yybqhebqj1ptygquju3.jpeg

 

4 EKİM HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜ BAFRA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BÜYÜKLERİMİZ...
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BÜYÜKLERİMİZ...
VURAL DİLMAÇ İLE SADECE BAFRA
VURAL DİLMAÇ İLE SADECE BAFRA