Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bafra'da 10 Kasım ATATÜRK`ü Anma Programı Düzenlendi

Bafra'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.

Bafra'da 10 Kasım ATATÜRK`ü Anma Programı Düzenlendi
Bafra'da 10 Kasım ATATÜRK`ü Anma Programı Düzenlendi Admin

Atatürk'ün ölümünün 81. yılı dolayısıyla Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Çelenk merasiminin ardından sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Jandarma Komutanı Teğmen Fatih Öner, Bafra Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu Siyasi Parti Temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Bafra 10 Kasım Atatürk`ü anma etkinlikleri

Bafra'da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün ölümünün 81. yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Cumhuriyet Ortaokulu'nun düzenlediği  Anma Progamı Bafra Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Okul öğrencilerinden Kürşat Köse "Mustafa Kemal'i düşünüyorum" adlı şiiri okudu. Daha sonra okul öğrencileri tarafından "Bir Ömrün Hikayesi" adlı orotoryum gösterisi sunuldu.

İlçe genelinde 10 Kasım konulu şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından verildi. Program İlçe Protokolünün öğrencilerle çekindiği hatıra fotoğrafından sonra son buldu.

Programa, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra Jandarma Komutanı Teğmen Fatih Öner, Bafra Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

10 Kasım Bafra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500