Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAFRA BELEDİYESİNDEN KONTEYNER YANGINI UYARISI

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün bahar aylarında boyayıp tamiratını yaptığı çöp konteynerleri, kış aylarında atılan sönmemiş soba külleri nedeni ile kullanılamaz hale geliyor.

BAFRA BELEDİYESİNDEN KONTEYNER YANGINI UYARISI
BAFRA BELEDİYESİNDEN KONTEYNER YANGINI UYARISI Admin

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün bahar aylarında boyayıp tamiratını yaptığı çöp konteynırları, kış aylarında atılan sönmemiş soba külleri nedeni ile kullanılamaz hale geliyor.

Bafra Belediyesi tarafından yapılan açıklamada özellikle doğalgaz kullanılmayan evlerden soğutulmamış soba külü veya yakıcı bir madde atmak suretiyle, bilerek veya bilmeyerek çöp konteynırlarını yanmasına sebep olanlara Kabahatler Kanunu'na göre haklarında yasal işlem yapıp, cezai müeyyide uygulanacağının altı çizildi.

Çöp konteynırlarına, henüz tam olarak sönmemiş ve soğutulmamış soba külü veya sönmemiş sigara izmariti gibi yakıcı maddeler atılmaması gerektiğini belirten belediye yetkilileri, 'Bu tür yakıcı maddeler, atıldığı çöp konteynırını içten içe ya da alev almak suretiyle kullanılmayacak şekilde tamamen yakmakta, bu da milli servet kaybına neden olmaktadır. Aynı zamanda yanan konteynırlardan çevreyi rahatsız edici bir koku yayılmakta, bununla da kalmayıp çevresindeki araçlar ve binalara sıçrayabilecek şekilde yangın tehlikesi oluşturmaktadır' denildi.

Açıklamada, konteynırlara soba külü, sigara izmariti gibi yakıcı maddelerin atılmasının olumsuzlukları bunlarla da sınırlı kalmamakta, hem çöp toplama aracında, hem de boşaltma alanında yanma tehlikesi oluşturduğu belirtilerek, bu konuda tüm vatandaşların duyarlı olmaları istendi.

Bafra Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500