Reklamı Geç
Advert

M H P BAFRA İLÇE BAŞKANI İSLAM CURAL,

‘’AKP BAFRA BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE ZULÜM ETMEKTEDİR.’’DEDİ.

M H P BAFRA İLÇE BAŞKANI İSLAM CURAL,
M H P BAFRA İLÇE BAŞKANI İSLAM CURAL,

Milliyetçi Hareket Partisi Bafra İlçe Başkanı İslam Cural parti binasında bir basın açıklaması yaparak, Bafra Belediyesinden işten çıkarılan işçiler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cural açıklamasında,’’ Bilindiği gibi bu yılbaşında‘’Torba yasası’’ yürürlüğe girmiştir. Bu kanun norm fazlası (ihtiyaç fazlası) işçilerin Milli Eğitim, Emniyet Müdürlükleri gibi kamu kuruluşlarına gönderilmesine fırsat vermektedir. Aslında yapılan kadrolu işçilerin bazı haklarının gasp edilerek sözleşmeli personel kapsamına alınmasıdır. Belediye çalışanlarımız; Maalesef özelleştirme ve taşeronlaştırma uğrunda zulme uğrayarak mağdur edilenler listesine eklenmektedirler. Bunların peşinden sıra diğer kamu çalışanlarına da geleceği endişesini taşımaktayız. Milliyetçi Hareket Partisi iktidara geldiğinde 4-B ve 4-c nin kaldırılacağını vaat etmişti. AKP’nin bu uygulamasını n yanlışlığını seçimler suresince de dile getirmiş halkımızı uyarmıştık.

  Bafra belediyesinde çalıştırılmak üzere istihdam edilen bu işçi kardeşlerimizin birçoğunun mağdur edilmesi söz konusudur. Yıllarca belediyede çalışarak evine ekmek götüren işçilerimiz birden bire adeta sürgün edilircesine evinden, barkından uzaklaştırılmaları söz konusudur. Bazıları kendilerine verilen kanuni haklara güvenerek ev alıp borçlanmışlardır, birçoğunun çocukları okumaktadır. Kıdem tazminatları, özlük hakları gibi konuların ve maaş durumlarının ne olacağı açıklanması gerekmektedir. Sn. Başbakan ''Verilen haklar geri alınmaz’ ‘diyor ama Bafra Belediyesinde tam tersi bir uygulama görülüyor. 

Yetkilileri adaletli olmaya ve bu uygulamaya son vermeye davet ediyoruz. İşçilerimize kanuni yollardan haklarını aramalarını tavsiye ediyoruz. Yapılan bu haksız uygulama karşısında; her zaman işçilerimizin yanında olacağız. Çıkarılan işçilerin isimleri netleşince bu olay sonuna kadar takıp edilerek sosyal, ekonomik ve siyasal bakımdan incelenip ne gibi haksızlıkların yapıldığı kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bafra halkının ve hiçbir işçi kardeşimizin hakkının yenmesine asla müsaade etmeyeceğiz.’’diyerek sözlerini tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Gül-Nusret KURAL Ortaokulunun Resmi Açılışı Gerçekleştirildi
Gül-Nusret KURAL Ortaokulunun Resmi Açılışı Gerçekleştirildi