Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

ANKARA BAFDER GENEL BAŞKANLIĞINA AV.MUSTAFA SEMİZ SEÇİLDİ

ANKARA BAFRALILAR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI AV.MUSTAFA SEMİZ, "ANKARA’DA BAFRALILARIN SESİ, KULAĞI, GÖZÜ OLACAĞIZ"

ANKARA BAFDER GENEL BAŞKANLIĞINA AV.MUSTAFA SEMİZ SEÇİLDİ
ANKARA BAFDER GENEL BAŞKANLIĞINA AV.MUSTAFA SEMİZ SEÇİLDİ Admin

ANKARA BAFRALILAR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI AV.MUSTAFA SEMİZ, "ANKARA’DA BAFRALILARIN SESİ, KULAĞI, GÖZÜ OLACAĞIZ"

Ankara Bafralılar Derneği  BAFDER 4. Olağan Kongresi Necatibey Caddesi'nde yer alan dernek binasında yapıldı.

Ankara Bafralılar Derneği (BAFDER) Başkan Yardımcısı Ali Ceyhan açılış konuşmasını yapıp davetlilere hoş geldiniz dedi ve çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra divan seçimi yapıldı.

Divan Başkanlığına üyelerin teveccühü ile Vehbi Kara, divan katipliğine  Av.Şahin Fidan seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurulu raporları okundu.

Yönetim ve Denetim Kurulu raporlarının müzakeresi, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibrasının ardından, 2020-2022 yılları tahmini bütçesi görüşülerek onaylandı.

Yeni yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçiminin ardından dilek ve temennilere  geçildi.

İlk konuşmayı Ankara Bafralılar Derneği (BAFDER) Genel Başkanı Av.Mustafa Semiz yaptı.

Semiz, "Ankara Bafralılar Derneği'nin (4.) olağan kongresini gerçekleştirdik. Bizlere ve yönetimimize teveccüh gösterenlere sonsuz teşekkürler. Deneğimizin kurucusu 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis dahil bugüne kadar hizmet yapmış olan başkan ve yönetim kurulu üyelerine , derneğimize destek olan herkese saygılarımı sunarım. Bundan sonra inşallah bayrağı biz devraldık. En iyi şekilde daha ileriye getirmek için elimizden gelen ne varsa hep birlikte canı gönülden maddi ve manevi desteğe hazırız. İlk olarak en kısa zamanda derneğimize mahsus bir bina tutup orada çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz. 

Daha sonra ise büyük bir dernek buluşması düşünüyoruz. İstişarelere çok önem veriyoruz. Benim en önem verdiğim konu gençlerle aramızda bir iletişim kurup bu iletişimi geliştirip gençlik kolları kurarak Ankara’da okuyan öğrencilerimize burs imkanı sağlamak istiyoruz. El birliği ile Ankara Bafralılar Derneği'ni daha iyi yerlere getireceğiz. Tabiri caizse Ankara’da Bafralıların sesi,gözü,kulağı olacağız." dedi.

Ankara Bafralılar Derneği (BAFDER) Kurucu Onursal Başkanı 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, "Yeni seçilen başkanımız Av.Mustafa Semiz ve yönetimine hayırlı olsun dileklerimi sunarak sözlerime başlamak istiyorum . İlk olarak Ankara Bafralılar Derneği'nin tarihçesinden söz etmek istiyorum. Yıllar önce bir hemşehri yemekleri veya toplantıları olduğunda onun heyecanı bizler için çok değişik bir konuydu. Burada bir kişinin ismini zikretmeden geçemeyeceğim. O da Bafra sevdalısı gazeteci Hasan Davran abimizdir. Bafra için yapılan her işte onun desteğini almışızdır. O zamanlarda da bizi hep o organize ederdi. Bafralılar bir araya geldiğinde ne konuşulur . Tabi ki Bafra konuşulur. Bafra’dan bir başka Bafra  daha var Ankara’da. Oda Bafra’da görev yapmış hakim ve savcılar Ankara’da Bafra’yı sevenler grubu kurmuş. Bizde onlarla tanışma fırsatı bulduk. Demek ki Bafra’nın geçmişinde her zaman birliktelik ve beraberlik var olmuştu. Bizlerde ne yapabiliriz diye düşünürken dernek kurma fikrimiz ortaya çıktı. Ve Bafra sevdalısı arkadaşlarla derneği kurmaya karar verdik. Bizler buraya kadar kıvılcımı bir yere kadar taşıdık. Ankara’da tüm dernekler içerisinde en etkin olan dernek Ankara Bafralılar Derneği'dir. Bafra’nın kendine has özelliklerinin dışarıda yaşatılması için bu dernek çok önemli. Bafra Derneği burada kalmıyor. Aynı dernekler İstanbul’da , Bursa’da bir ağırlıkları var. Bafra dernekçilik bakımından Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hakim konumda. Biz bu güç birliğini sinerjiye dönüştürebilirsek Bafra’ya Ankara’dan inanın herkesten daha fazla katkımız olur. Yeni başkanımız ve yönetimine hayırlı olsun temennilerimizi sunarken her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim." diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından istişarelerde bulunuldu.

Kongre sonunda ise Başkanlığa Av. Mustafa Semiz seçildi.

Kongreden sonra ise Balgat’ta bulunan ve Bafra’nın adını, tadını gururlandıran Niyazi Kesim Restoran' da birlik ve beraberlik yemeği verildi.

Burada ise bir önceki dönem Ankara Bafralılar Derneği (BAFDER) Genel Başkanı Bafralı iş insanı Ömer Faruk Özmen kongrede başkan seçilen Av.Mustafa Semiz’e hayırlı olsun dileklerini iletti.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ : Mustafa Semiz, Aydın Kurnaz, Ali Ceyhan, Caner Tarkan Yıldız, Seda Kibaroğlu, Mert Buharalıoğlu, Hakan Yıldırım, Ayşe Üstünel Dağdelen, Yavuz Selim Muratoğlu, Gülfem Yüksel, Şahin Fidan, Pınar Vuraloğlu Ertem, Merve Özmen Baylan, Fatih Aydın, Meral Semiz, Murat Özgün Kocabaş, Remzi Yıldız, Kürşat Yayla, Çağatay Anarat.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ : Kemal Türkmen, Ercan Taciroğlu, Soner Polat, Hasan Şişik, Necati Çakıroğlu, Tevfik Kadri Anarat, Muzaffer Gündüz, Ayşe Oral, Recep Varol, Murat Güllü.

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELERİ : Nuri Kızıl, Adnan Kurnaz, Ufuk Nejat Yaşar

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELERİ : Osman Uçar, Necdet Diker, Hüseyin Aydın

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ : Kemal Şahin, Mahmut Şener, İbrahim Baylan

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ: Ahmet Taha Sertkaya,Fatih Özmen,Ayavar Cem Kece.

KURUCU ONURSAL BAŞKAN : Hüseyin Edis

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU : Yekta Açıkgöz, Avni Asal,Celal Altunkaynak,Turgut Aydıner,Metin Bostancıoğlu,Dursun Cin,Mahmut Çuhadar,Fazlı Osma,Ömer Faruk Özmen, Hayati Soylu, Mahmut Sütçü,Zihni Şahin,Hikmet Sami Türk,Mehmet Kemal Ünsal,Tayyar Yıldız, Hayriye Yumurtacı.

BAFDER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500