Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Bafra TSO Yönetimi Çalışan Gazeteciler Günü'nde Basınla Buluştu

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur Meral Aydıner ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı kahvaltı programında Konuşan Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar 2019 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Bafra TSO Yönetimi Çalışan Gazeteciler Günü'nde Basınla Buluştu
Bafra TSO Yönetimi Çalışan Gazeteciler Günü'nde Basınla Buluştu Admin

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği programda Bafra'da görev yapan gazetecilerle buluştu. Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur  Meral Aydıner ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı kahvaltı programında Konuşan Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar 2019 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Program da Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur  Meral Aydıner yaptığı açış konuşma da; "Doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile zor şartlarda fedakarca görev yapan siz değerli basın mensuplarımıza başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyor,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum." dedi.

Başkan Göksel Başar’ın konuşmasında; "Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Organize Bölgemiz, 2013 Haziran Ayında Bafra Belediyesi Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası, Bafra Ticaret Borsası Ve Ziraat Odası'nın öncülüğünde, önce bir protokolle başlayan ve 2020 yılı ocak ayına geldiğimizde de artık ihalesi yapılması için gün sayan bir projedir. Burada en büyüğü 24 dekarlık olmak üzere parseller oluşturduk. Bunun projeleri bitti, bu projeleri yapım aşamalarında sizinle defalarca paylaşmıştık.

Her zaman söylediğim gibi, “Bu 100 basamaklı bir merdiven ise bugün 70. Basamağına gelmiş bulunmaktayız”. Yer seçim komisyonu kararları, arazinin teşebbüs heyeti adına tescil edilmesi, arazinin içerisindeki 35 dönüm vatandaş arazisinin kamulaştırılması, kadastro işlemlerinin yapılması, üst yapım modül geliştirilmesi, arazinin parselasyon işlemlerinin bitmesi ve şu anda parseller de bitti inşallah onu da bugün yarın teslim alacağız. Arazinin alt yapı keşiflerin yapılması ve keşiflerin belli olması 2019’un son aylarında bitmişti ama ihale yapılmasını biz de istemedik çünkü zaten müteahhide yer teslimi yapıp işe başlayamamıştık. Bakanlıkla yaptığımız görüşmede çok kısa zamanda ihaleye çıkılacağı bilgisini aldık. Bafra Sera Organize Sanayi Bölgesi'nin 2020 yılında alt yapı inşaata başlayacak. Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Organize Bölgemizin çok ciddi talepleri var. OSB'ye doğalgazın gelmiş olması da daha değerli ve tercih edilir olmasını sağladı. Şuan arsa tahsisine başlasak elimizdekiler çok çabuk bitecek. Kısaca sera OSB’deki en büyük arzumuz insanlar 5 dönüm arsada geçinemez, 5 dönüm serada rahatlıkla geçinebilir. Tarımda alınan ürün 12 aya yayılır. Bafra’ya bu işi alıştırmamız gerekiyor. Karma ve Medikal Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili elimizde birinci etapta 6 parsel kaldı. Ciddi miktarda elaman çalıştıracak bir yatırım kısa zamanda Bafra’ya gelecek. Arsa tahsisi olmadığı için daha fazla bilgi vermeyeyim. İkinci etabın altyapısı 2020 sonunda bitmiş olacak. İhaleler Ankara’da yapılıyor. Çünkü Tarım Bakanlığı Ve Sanayi Bakanlığı kredilendirdiği için bu şekilde olmak zorunda. Bizim bölgemizde bu ihaleleri yapmak adına teknik ekibimiz yetersiz. Biz altyapımızı bitirdikten sonra verilen taahhüttün yerine getirilip getirilmeyeceğini göreceğiz. Biz her şekilde bu konuda kazançlıyız. Bölgemizin marka değerinin arttırılması için OSB çok önemli. Diğer ilçelerimize de çok değerli faydası olacaktır. Üniversite konusunda da yeni bölümler açılması ve etkin bir kampüs olması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Dışarıdan gelip de bu kampüsü görüp yurt yetersizliğinden kayıt yaptırmadan dönenler var. Bir yurt planlaması mutlaka yapılmak zorunda. Eczacılık fakültesi konusunu da titizlikle takip ediyoruz.” dedi.

Bafra TSO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500