Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAFRA’NIN ASIRLIK LEZZETİNE TESCİL

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Bölgemize ait yöresel ürün tescillerine bir yenisini daha ekledi. Türk Patent ve Marka Kurumunda düzenlenen Coğrafi İşaret Tescil taktim töreninde “Bafra Kaymaklı Lokum” tescil belgesi teslim alındı.

BAFRA’NIN ASIRLIK LEZZETİNE TESCİL
BAFRA’NIN ASIRLIK LEZZETİNE TESCİL Admin

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tescil Belgesi teslim töreninde yaptığı konuşmada ‘Coğrafi işaret,  ürünün kaynağını, karakteristik özelliklerini coğrafi alan arasındaki bağlantıyı gösteren ve garanti eden kalite işaretidir. Ülkemizin gerek tanıtımı gerekse bölgesel kalkınma alanında katkı sağlayacak yöresel ürünler arasına Bafra Ticaret ve Sanayi Odası bir yenisini daha ekledi. Bu gün ‘Bafra Kaymaklı Lokumu’  Coğrafi İşaret Tescil taktim töreninde bir arada bulunuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür eder bölgenize hayırlı olmasını dilerim’ dedi.

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral tescil işlemleri tamamlanan ve Coğrafi işaret almaya hak kazanan Bafra Kaymaklı Lokumu’nun bölgemize hayırlı olmasını temenni etti.

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar törende yaptığı konuşmada ‘ Bafra’mızın ve bölgemizin marka değerini arttırmak ve bölgesel ürünlerimizin ulusal ve uluslararası pazarda hak ettiği değeri bulması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Samsunda toplam 12 ürünün Coğrafi İşaret tescili bulunmaktadır. Bu ürünlerden Bafra Nokulu, Bafra Zembili, Bafra Pidesi ve bugün eklenen Bafra Kaymaklı Lokum ile 4 ürün Bafra ilçemize aittir. Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak faaliyet alanımızda bulunan Bafra, Ondokuzmayıs, Alaçam ve Yakakent ilçelerimizin yöresel ürünlerinin marka değerini arttırma çalışmalarımız devam edecektir.

Bafra Kaymaklı Lokum Coğrafi işaret tescilinin Bafra’mız başta olmak üzere bölgemize hayırlı olmasını dilerim. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve Türk Patent ve Marka Kurumuna teşekkür ederim’ dedi.

Konuşmaların ardından Bafra Kaymaklı Lokum Coğrafi işaret tescil belgesi Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından Bafra TSO Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral ve Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar’a teslim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500