Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Tek Tırnaklı Hayvanların Kimliklendirilmesi Eğitim Toplantısı

03.03.2020 Salı günü Zirai Karantina Müdürlüğü Toplantı Salonunda saat 10.00’da, Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığında görevli Veteriner Hekim Cüneyt TURAN ve Veteriner Hekim Hüseyin EŞ tarafından “Turkvet- Vetbis ve Tek Tırnaklı Hayvanların Kimliklendirilmesi” ile ilgili bir Eğitim Toplantısı yapılmıştır.

Tek Tırnaklı Hayvanların Kimliklendirilmesi Eğitim Toplantısı
Tek Tırnaklı Hayvanların Kimliklendirilmesi Eğitim Toplantısı Admin

İlçe Müdürlüklerimizde görevli nöbetçi personel harici tüm veteriner hekim, veteriner sağlık tekniker ve teknisyenlerinin katılım sağladığı Toplantının açılış konuşmasını İl Müdürümüz İbrahim SAĞLAM yapmış ve şunları söylemiştir: “Veteriner hekim, veteriner sağlık tekniker ve teknisyen arkadaşlarımız sahada en çok bulunan ve üreticilerimizle en çok irtibatta olan meslek grubudur.  Çalıştıkları ortamlar, kimyasal malzemeler ve çalışma saatleri itibarıyla zahmetli ve riskli de bir alandır. Özverili çalışmalarını takip ediyor, hayvan hastalıklarının önlenmesi ve koruyucu hekimliği önemsiyoruz. Bugün artık tüketicilerin besin güvenliği konusunda giderek artan hassasiyetleri sonucu hayvan sağlığı ve hayvansal ürünlerin güvenliğiyle ilgili; ürünlerin kaynağı ve üretim aşamalarının izlenmesi gibi konularda daha fazla bilgi sahibi olma istekleri artmaktadır. Hayvan tanımlama ve izlenebilirlik sisteminin önemi de bu noktada ortaya çıkmaktadır. Hayvan hareketlerinin kontrol altına alınması ve takibi ile hastalıkların önlenmesi ve izlenmesinde veri tabanı oluşturulması yine önemlidir. Bu anlamda sahada özveriyle çalışan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi bildiriyorum.”

Toplantıda İlçe Müdürlüklerimizden katılan personele,Turkvet- Vetbis ve Tek Tırnaklı Hayvanların Tanımlanması ve İzlenmesine Dair Yönetmelik gereği; 2020 yılında ilk defa Ülkemizde ve İlimizde yapılacak olan Tek Tırnaklı Hayvanlara Çip Takılması ve Kimliklendirme İşlemleri kapsamında Turkvet- Kayıt Sistemi içerisinde yer alan Tek Tırnaklı Kayıt Ekranı ile ilgili bir de bilgilendirme yapıldı.

 

 

                                                                                                                                  İbrahim SAĞLAM

                                                                                                                                         İl Müdürü​

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500