Reklamı Geç
Advert

Metro Samsun Mağazası 8 Mart’ta Samsunlu kadınları buluşturdu

Metro Samsun Mağazası tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için organize edilen yemek yarışmasının kazananı belli oldu. Edagül Bumin, 123 kişiyi eleyerek birinciliği elde etti. Metro Türkiye, ilk üçe giren yarışmacıları profesyonel şeflerin de tercih ettiği, Metro’nun kendi markaları gıda ürünlerinden oluşan bir hediye paketiyle ödüllendirdi.

Metro Samsun Mağazası 8 Mart’ta Samsunlu kadınları buluşturdu
Metro Samsun Mağazası 8 Mart’ta Samsunlu kadınları buluşturdu Admin

Metro Türkiye Samsun Mağazası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara özel yemek yarışması düzenledi. 123 kişinin katıldığı yarışmada iki farklı eleme yapıldı. Eleme sonunda Gastro Art Mutfak Akademisi’nde uygulamalı eğitime katılan 24 yarışmacının 5’i finale kalmaya hak kazandı. Keyifli anların yaşandığı yarışmanın sonunda Edagül Bumin birinci sırayı alırken, ikinci Sevdican Demircan, üçüncü ise Gülden Dinger oldu.

Jüri koltuğunda Gastro Art Mutfak Akademisi Şefi Ercan Yılmaz, Anemon Hotel Executive Şefi Ali İhsan Güleryüz ve Samsun Morin Otel’in Şefi Hacı Kurt Sancı’nın oturduğu yarışma birbirinden lezzetli anlara sahne oldu.

Yarışmacılar 45 dakikalık final etabında heyecanla yeteneklerini sergiledi. Jürinin belirlediği ürünlerden farklı lezzetler ortaya çıkaran yarışmacılar yaptıkları yemekleri jürinin beğenisine sundu.

Metro Samsun Mağaza İşletme Müdürü Murat Erçin, yarışmanın finalinde kadınlar gününü kutlayarak elemelerin oldukça heyecanlı ve lezzetli geçtiğini belirtti. Erçin, "Metro Türkiye olarak Türk mutfağının ve değerlerinin daimiyetini sağlama, bunu gelecek nesillere aktarma amacı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz kadın istihdamını destekliyoruz; kadın işletmecilerle, kadın tedarikçilerle çalışıyoruz. Bugün de Samsunlu kadınlar için bir araya geldik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de Samsunlu kadınların yeteneklerini sergilediği bir yemek yarışmasıyla kutlamak istedik. Yarışmamızda kadınların emeğinin karşılığında çok lezzetli yemekler ortaya çıktı. Hem yarışmamıza katılan Samsunlu kadınlara hem de böyle bir etkinlikte bizimle birlikte olan jüri üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Metro Türkiye Hakkında

Dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 1990 yılından günümüze, Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma amacını üstlenmektedir. Metro Türkiye, HoReCa (otel, restoran, kafe) sektörü için bir mutfağı oluşturan tüm hizmetleri sağlarken yaklaşık 4.500 çalışanıyla 21 şehirde, 37 mağazasıyla profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 40 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. Türk mutfağına dair çalışmalarını ekonomik, çevresel ve sosyal etkileri dikkate alarak hayata geçiren ve bu nedenle Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin de sahibi olan Metro Türkiye, et ve balık izlenebilirliğinden sürdürülebilir balıkçılığa, gıda atığı projelerinden Coğrafi İşaretli Ürünler projesine kadar tüm çalışmalarıyla yerel değerlerin kayıt altına alınıp gelecek nesillere miras bırakılmasına katkı sunmayı hedeflemektedir. Metro Chef, Metro Professional, Metro Premium, Aro, Rioba ve Sigma isimli kendi markalarını bünyesinde bulunduran şirket, tüm mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını da yüzde 100 uygulamaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI
74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI
BAFRA BELEDİYESİ İBADETE AÇILACAK CAMİLERİ DEZENFEKTE EDİYOR.
BAFRA BELEDİYESİ İBADETE AÇILACAK CAMİLERİ DEZENFEKTE EDİYOR.