Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAKANIN ÇAĞRISINA BAFRA GİAD’DAN DESTEK SÖZÜ

Her sene Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) tarafından düzenlenen yurdun dört bir tarafındaki Genç İş İnsanlarının buluştuğu İŞ ZİRVESİ 2020 programına Bafra'mızı temsilen BafraGİAD olarak katılım sağladık. Her meslek gurubundan gelen İş insanları ile tanışma fırsatı bulunduğumuz ve bölgemize kalıcı faydalar sağlayacak iş zirvesinde Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Milli Eğitim Bakanı Ziya Şelçuk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, Kosifler Oto Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kosif ve Oyuncu Oktay Kaynarca, deneyimlerini katılımcılara aktardı.

BAKANIN ÇAĞRISINA BAFRA GİAD’DAN DESTEK SÖZÜ
BAKANIN ÇAĞRISINA BAFRA GİAD’DAN DESTEK SÖZÜ Admin

Milli Eğitim Bakanımızın programda eğitim alanında önem verdikleri konulardan birinin mesleki eğitim olduğunu söyledi. Her bir öğrencinin ilgisini, becerisini ve yeteneğini ölçen bir yazılım hazırladıklarına değinen Selçuk, bu sistemin çocuğun hangi lisede, üniversitede eğitim alması ve hangi alana yönelmesi gerektiğini belirlediğini söyledi. Soru çözebilmek başka bir şey sorun çözebilmek başka bir şey. Çocuklarımızı sorun çözebiliyor olarak hazırlarsak geleceğe daha iyi hazırlamış oluruz. Bunu da tasarım becerileri atölyeleri ile yapmamız mümkün dedi.  Tasarım atölyelerinin bağışlarla kurulduğu ve bu konuda genç iş insanlarından da okullarda yeni kişisel gelişim atölyeleri kurulmasına yönelik destek talebinde bulundu. Talebin üzerine Tügik başkanı Erkan GÜRAL 20 okulda kişisel beceri atölyesi yapacakları sözünü verdi. Toplantı sonrası tarımdan turizme bafrayı anlatan BAFRAGİAD DERGİSİNİ bakan beye takdim eden Bafra giad başkanı BURAK ÖZTURAN ve beraberindeki üyeler bakanın çağrısına destek olacaklarını ve Bafraya  bir adet tasarım ve beceri atölyesi sözü verdiler.

2. gününde TÜGİK 2020 İş Zirvesi’ne ilk gün olduğu gibi Gazeteci Şirin Sever’in moderatörlüğünde devam edildi. TÜGİK YİK Başkanı Erhan Özmen, İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadir Samsunlu, ÇAMSAN Entegre Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur, Galatasaray 36. Dönem Başkanı ve Point Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Özbek, Türkiye İhracatçılar Meclis Genel Sekreteri Prof.Dr. Kerem Alkin ile devam eden bilgi aktarımı ülkemizi milli bayrağımızla temsil eden Executive Chef yazar ve olimpiyat şampiyonu Rafet İnce’nin başarı hikayesini anlatmasıyla son buldu. Biz de BAFRAGİAD olarak Bafra’mızın coğrafi işaretli ürünlerini şefimize anlattık ve Bafra’ya davet ettik.

Her platformda bölgemizin kültür elçisi görevini görme  ve Bafra'mızı Ülkemizin her yerindeki iş insanlarımıza anlatmak bizlerin misyonudur. Bu yüzden ortalama 400 kişinin katıldığı İŞ ZİRVESİ 2020 programına derneğimizin "Tarımdan Turizme Türkiye'de bir marka "BAFRA"" sloganıyla çıkarttığımız kültürel dergimizi dağıtma ve bölgemizi tanıtma şerefine nail olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Bu dergiden dolayı çalışmalarımızı takdir eden Sayın TUGIK başkanımız Erkan GÜRAL' bey'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500