Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BÜLENT ARSLAN'DAN BÜYÜK KULÜP SAUNA GRUBU'NA BAFRA GEZİSİ

Bafra Sağlık Eğitim Vakfı (BASEV) Başkanı İş İnsanı Bülent ARSLAN Büyük Kulüp (Circle D’Orient) içerisinde Sağlık Kulübü'nün mutad üyelerinden oluşan “Sauna Grubu"na mensup arkadaşlarını Samsun ve Bafra'da iki gün boyunca misafir etti.

BÜLENT ARSLAN'DAN BÜYÜK KULÜP SAUNA GRUBU'NA BAFRA GEZİSİ
BÜLENT ARSLAN'DAN BÜYÜK KULÜP SAUNA GRUBU'NA BAFRA GEZİSİ Admin

Bafra Sağlık Eğitim Vakfı (BASEV) Başkanı İş İnsanı Bülent ARSLAN Büyük Kulüp (Circle D’Orient) içerisinde Sağlık Kulübü'nün mutad üyelerinden oluşan “Sauna Grubu"na mensup arkadaşlarını Samsun ve Bafra'da iki gün boyunca misafir etti. Grup bu gezi de yörenin tarihi ve turistik değerlerini görme, yerel lezzetlerini tatma ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı buldular.

“Böylesine Lezzetli Kalkan Balığı daha önce yememişimdir.” “Evet, evet Karadeniz’in Kalkan Balığının lezzetini başka bir yerde bulamazsın.” Evet arkadaş grubumuzla “Bafra Gezisi” böyle başladı.

Bafra Sağlık Eğitim Vakfı (BASEV) Başkanı İş İnsanı Bülent ARSLAN gezinin olma fikrinin nasıl oluştuğunu şu şekilde anlattı; "Ben bir kaç sene önce derneğimizde yaptığımız 25 kişilik yemekli bir toplantı da Bafra’dan 26 Kilo Kalkan Balığı getirtmiştim. O günden beri yemek konusu olduğu her gün yav, Bülent Bey, o lezzette bir kalkan yemedik derken bende bundan 3 ay önce hadi bakalım, bir hafta sonu Bafra’ya gidelim ve size yerinde yedireyim ve hatta daha da ötesi Bafra’mın güzelliklerini göstereyim dediğimde, “Neden olmasın” dediler ve hemen gerekli rezervasyonları yaptırmaya başladık. Bizler Ülkemizin en büyük ve eski kulübü olan Büyük Kulüp (Circle D’Orient) içerisinde Sağlık Kulübü'nün mutad üyelerinden oluşan “Sauna Grubu"na mensup arkadaşlarız. Her birinin üst düzey kariyeri olan emekli veya aktif olarak hayata devam eden ve sağlık kulübü imkanlarından muntazaman yararlanan ve her ayın ikinci salı günleri yemekli toplantılar düzenleyen bu nezih arkadaşları 7-8 Mart günleri Bafra gezisi için organize ettim ve sonunda büyük zevk aldıkları olağanüstü bir gezi olduğunu ifade eden arkadaşlarımla dönüşte yaptığım röportajlardan bazı kesitleri şimdi sizlere sunuyorum.

Gruba Başkanlık eden tevellüt olarak en yaşlı fakat hayatı tüm zevkleriyle, güzellikleriyle yaşayan genç delikanlısı Sn. Mehmet MERİÇ dün akşamki yemekli toplantıda şöyle bir teşekkür konuşması yaptı. “Arkadaşlar iyi günler, biz 7’sinde başlayıp, 8’i akşamı biten 2 günlük Bafra ağırlıklı, hem de çok ağırlıklı öyle bir gezi yaptık ki, Bafra’yı nasıl ifade edebileceğimi şimdi söyleyemiyorum. Şurası muhakkak ki gerek bu organizasyonu yapan Bafra’nın eşrafından Sn. Bülent ARSLAN beyin bizimle beraber olması, böyle kıymetli bir kardeşimizin bize yol göstermesi bizim için büyük bir avantajdı ve son derece keyifli bir momente getirdi bu işi. Öyle yerler gördük ki biz hayal bile edemezdik. Ne mutlu size ki Bafra’da doğup büyüdünüz orada yaşıyorsunuz. O güzel iklim, 56 Bin dönümlük Kızılırmak Deltası ve oradaki 300 küsur kuş cinsini ve diğer yabani hayvanları hepsini bir arada görmenin mümkün olamayacağını biz zaten biliyorduk. Bunun dışında yüksek tepelerde kasnak barajları gördük, ne kadar gurur duysanız azdır. İyi ki o şehirde, o güzellikler içersinde yaşıyorsunuz, hepinize ayrıca çok teşekkür ediyoruz ve Büyük Kulüp mensupları olarak saygılarımızı sunuyoruz.”

Daha sonraki bir diğer konuşması esnasında da her şeyi mükemmel bir şekilde organize etmiş grubumuzdan Bülent Bey’e sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyoruz. Sağ olsun bizim için hakikaten unutulmayacak saatlerin geçtiği bir gezi idi, iyi ki grubumuzda böyle arkadaşlar var bundan sonra böyle yapılacak organizasyonlarda inşallah gene güzel saatler geçiririz.”

Bir diğer arkadaşımız Sn. İbrahim KAZANCI’nın görüşleri şöyle idi. “Samsun’a indiğimiz saatlerden itibaren Bülent ARSLAN sayesinde inanılmaz yerler gördük. Hiç gitmemiştim, hele o kuş cennetinin büyüsü ve o Bafra’nın tepesinde, yamaç paraşütü festivali yapılan yerde inanılmaz bir doğa manzarası vardı. Oradaki sıcak atmosfer, şehrin içindeki sıcak karşılama, insanların dükkanlardan çıkarak bize “Hoş geldiniz” demeleri, Bafralıların bize gösterdiği yakınlık bizi çok mutlu etti. Muhteşem yemekler vardı. Lokaldeki insanlar, garsonlardan müdürlerine kadar herkes çok harikaydı. Yemekler çok çeşitli ve çok güzeldi. Öğretmenevi; ben bir çok öğretmenevinde, Trabzon’da, Giresun’da kaldım, onlardan çok daha büyük ve onlardan çok daha temizdi. Çok hoşuma gitti. Odaların temiz olması bile oranın müdürünün, Bafra’lıların ne kadar önem verdiğini ve özen gösterdiğini kanıtlıyor. Bu ve buna benzer yaklaşımlar beni çok mutlu etti. O’nun haricinde Pazar sabahı yediğimiz pide; ben bir Rizeli olarak, Rize pidesinden sonra bu kadar güzel bir pide yiyeceğimi aklımdan geçirmezdim. Bal ve kaymak muhteşemdi. Herkes onu çok sevdi. Hatta ben hem kaymaklı lokum ve hem de nokul aldım. Annem, babam Manda kaymağı istediler. 92 yaşındaki kadın kaymak diye tutturdu, özellikle oranın kaymağının çok güzel olduğunu söyledi. Döner dönmez hemen götürdüm, çok beğendiler. Hele o lokum ağızda eriyordu insanın. Bu arada dönüş yolunda ayrıca Samsun’a uğrayarak kısa bir turla orayı da görmemiz çok iyi oldu. Böylece çok iyi organize olmuş iki gün yaşadık, emeği geçen herkese bilhassa Bülent ARSLAN’a çok teşekkür ediyoruz.

Birde grubumuzun gurme duayeni Trabzon aşığı Erdal Abimiz var, O’da görüşlerini şöyle güzel sözlerle ifade etti;” iyi akşamlar, Cumartesi sabahı saat 8 uçağı ile Samsun’a uçtuk.  Bafra’nın Kuş Cenneti’nde güzel bir kahvaltı yaptık ve oradan Bafra’ya geçtik. Bafra’da Kapıkaya Tepesi'ne tırmandık. Orada Derbent Barajı’nın göl havzası üzerinde çayımızı yudumlarken nokul ve su böreği yedik. Bunun ötesinde Bülent Bey kardeşimizin her şeyi dakik organizasyonuyla şehre indik ve dinlendikten sonra akşam yemeği için Şehir Kulübü’ne geçtik. Masa da bir kuş sütü eksikti. En az 15 çeşit meze vardı, Kalkan Balığı geldiğinde koyacak yer yoktu. Kişi başı 1,5 kiloya yakın kalkan balığı yedik. Ancak Türk sanat Müziği yapan Bafralı orkestra ve ses sanatçısı Yalçın kardeşimizle bize nefis bir müzik ziyafeti çektirdiler. Yani öyle bir gece idi ki şoföre gel bizi saat 23:00’te al dedik ancak saat 00:30’da kalkabildik. Ertesi gün ise bize Bafra’nın en güzel pidesini yedirdiler. Ben Bafra’ya 3 kez, Samsun’a 5-6 kez gitmeme rağmen hiç bu kadar zevk almamıştım. Bir Karadenizli olarak Bafra’nın bu kadar güzel temsil edilmesi beni çok mutlu etti. Bu seyahate vesile olan sevgili Bülent ARSLAN kardeşimize şahsım ve grubumuz adına çok teşekkür ediyorum.”

 

Bafra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500