Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

RUNATOLIA'DA BİR BAFRALI 'BÜLENT ARSLAN'

ULUSLARARASI “RUNATOLIA” MARATON KOŞUSU 1 MART 2020 TARİHİNDE ANTALYA’DA KOŞULDU. BAFRA’MIZI TEMSİLEN BAFRA SAĞLIK EĞİTİM VAKFI BAŞKANIMIZ BÜLENT ARSLAN İLERLEMİŞ YAŞINA RAĞMEN KATILDIĞI BU YARIŞMAYI DA TAMAMLAMAYI BAŞARDI.

RUNATOLIA'DA BİR BAFRALI 'BÜLENT ARSLAN'
RUNATOLIA'DA BİR BAFRALI 'BÜLENT ARSLAN' Admin

34 ÜLKEDEN, %51 ERKEK, %49 KADIN OLMAK ÜZERE TOPLAM 9,997 YARIŞMACININ KATILDIĞI ULUSLARARASI “RUNATOLIA” MARATON KOŞUSU

1 MART 2020 TARİHİNDE ANTALYA’DA KOŞULDU. BAFRA’MIZI TEMSİLEN BAFRA SAĞLIK EĞİTİM VAKFI BAŞKANIMIZ BÜLENT ARSLAN İLERLEMİŞ YAŞINA RAĞMEN KATILDIĞI BU YARIŞMAYI DA TAMAMLAMAYI BAŞARDI.

Evet, yanlış duymadınız Bülent ARSLAN 70 yaşını bitirdiği 1 Mart 2020 tarihinde Antalya’da Uluslararası bir yarışmaya katıldı ve 1 Saat, 31 Dak. 30 Sn. tamamladığı yarıştan sonra şöyle konuştu. “2. defa böyle Uluslararası bir yarışmaya katıldım. Birincisi 15 Kasım 2015 yılında İstanbul’da yapılan 37. Avrasya Maratonuna katılmış, 15 Km koşmuştum. Bu sefer de Antalya’da 10 Km yarışa katıldım ve hedeflediğim süreden 15 dakika fazla bir süre de tamamladım. Sebebi de parkurun daha çok turizme katkısı olması için çok dar ve koşmaya uygun olmayan zeminlerden oluşmasıydı.

Buradaki amacım gençlere örnek olmak. Bakıyorum, gençler arasında spor yapan çok az sayıda insan var. Ben ise, beni tanıyanlar bilir, 7 yaşımdan beri sporun içindeyim ve hiç kopmadım. Bafra Gençlik Kulübünde kalecilikle başladığım spor hayatım Fenerbahçe'de devam etti. Buradayken Genç Milli Takım'da da forma giydim. Bugün bile hafta da en az 3 kez spor yapıyor ve vücut ölçülerimi muhafaza etmeye çalışıyorum. Bundan da öte sağlık anlamında çok faydasını görüyorum. Zira hem hastalıklardan korunduğum gibi hem de iş hayatımın başarısında da çok katkıları olduğuna inanıyorum. Zira, spor yaptıktan sonra günlük stres ve yorgunluğumu atıyor, güzel bir uyku çekiyor ve ertesi güne hep zinde kalkıyorum.

Gençlere tavsiyem hiç yılmadan sporu düzenli bir uğraş haline getirmeleri. Görecekler ki hayat tarzları değişecektir. Yolda sigara için genler gördüğümde çok üzülüyorum. Ben bu yaşıma kadar ağzıma sigara koymadığım için bu tür yarışları tamamlayabiliyorum.

Aşağıda resmi sitesinden alınmış sonuç raporunu görüyorsunuz.

Event

Göğüs No

Name

Gender

Category

Member No

Status

Net Time

10,000 m

7488

Bülent Arslan

Male

All Ages

 

Bitirdi

01:31:30

RUNATOLIA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500