Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAŞKAN KILIÇ'TAN "18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜ MESAJI"

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 105.Yıl Dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

BAŞKAN KILIÇ'TAN
BAŞKAN KILIÇ'TAN Admin

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 105.Yıl Dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale, Türk Milleti olarak vatanımıza, hürriyetimize, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın da timsalidir.

Yüce Türk milletini yok etmeye ve Türk vatanını istilaya kalkışan, dönemin en güçlü devletlerine karşı, büyük Türk milletinin ve kahraman Türk silahlı kuvvetlerinin Çanakkale'de vermiş olduğu eşsiz mücadelenin ve kazandığımız zaferin 105. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çanakkale zaferi, hiç kuşkusuz sonuçları itibarıyla tarihin akışını ve her şeyden önemlisi Türk ulusunun kaderini değiştiren çok önemli bir başarıdır. Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır.

Tarihte eşine az rastlanır çok uluslu bir güce kanları ve canları pahasına dur diyen ve tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez" dedirten büyük Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün Çanakkale'de olduğu gibi, bugün de, Çanakkale muharebelerini kazandıran yüksek ruha sahip olarak, ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdit ve tecavüzü bertaraf edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Bu duygularla, başta ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, komutanından erine kadar bu mücadeleye iştirak eden bütün kahramanlarımızı, özgürlük ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, büyük Türk Milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu anlamlı günlerini kutluyorum”

18 MART
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500