Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAFRA’DA KORONA VİRÜS İLE İLGİLİ BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve ilgili kurum amirleri düzenlenen toplantı ile ilçede korona virüsü (Kovid-19) çalışmaları ve uygulamaları hakkında basın mensuplarına bilgi verdiler.

BAFRA’DA KORONA VİRÜS İLE İLGİLİ BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
BAFRA’DA KORONA VİRÜS İLE İLGİLİ BASIN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BafraHaber

Virüsle mücadele kapsamında alınan önlemlerden biri olan bir metre kuralının uygulandığı toplantıda, söz konusu süreçte ilçede görev yapan Basın mensuplarına önemli görevler düştüğünün altının çizildiği toplantıda, Korona virüs ile ilgili olarak alınan önlemler, gerçekleştirilen çalışmalar anlatıldı.

 

"ÜLKE OLARAK ÇOK BÜYÜK BİR SINAVDAN GEÇİYORUZ”

Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Ülke olarak çok büyük bir sınavdan geçiyoruz. Hükümetimiz gerekli tedbirleri aldı. Bize de bu tedbirleri uygulamak düşüyor. Sürekli Kaymakam Bey ile istişare içindeyiz. Biz belediye olarak tüm resmi kurumlarda, merkez ve dış mahallelerimizde bulunan tüm camilerimizde, banka şubelerinde, otogar, sebze meyve hali, çöp konteynerleri, halkımızın ortak kullanım alanları, toplumu ilgilendiren her noktada dezenfekte ile ilgili çok ciddi bir çalışma yapıyoruz. 7/24 esasına göre ekiplerimiz çalışıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de çalışan sayısını 8 katına çıkarttık. Dezenfekte ilacı gibi hiçbir üründe sıkıntımız yok. Hepsini fazlasıyla tedarik ettik. Tedbirimizi aldık ve ekiplerimiz sahada.” Dedi.

 

Başkan Kılıç; “Tüm ilçede kurumlarımız ve vatandaşlarımız söz konusu tehlikeye karşı güçlü bir farkındalık içerisinde. Sağlık Bakanlığımızın açıklamaları ve uyarılarını ilçemize entegre etmek adına üzerimize düşen görevi yerine getirmek çabasındayız. İlçe Kaymakamımız Sayın Cevdet Ertürkmen ve ilgili birim amirlerimizle sürekli istişare içerisindeyiz. Koordinasyon toplantılarımızda alınan kararları vakit kaybeden uyguluyoruz. Bafra’mızda 7’den 70’e herkes alınan kararlara harfiyen uyarak örnek oluyorlar. Bafra sorunun küresel mücadelenin ise ulusal olduğunun farkında. Olağanüstü gayretleriyle hizmet veren sağlık çalışanlarımıza ve alınan kararların uygulanmasında gösterdikleri anlayış ve destek için basın mensuplarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaymakamı Cevdet Ertürkmenilçede korona virüsü (Kovid-19) vakası olmadığını, virüs olduğuna dair şaka yapan kişi hakkında ise hukuki süreç başlatıldığını açıkladı.

 

“BU ŞAKASI YAPILACAK BİR ŞEY DEĞİL”

Toplantıda konuşan Kaymakam Ertürkmen, "Hastanemizde toplam 8 şüpheli vakamız oldu. Hepsi negatif çıktı. Sadece bir hastamız şüpheli konumunda kalp rahatsızlığı da olduğu için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk oldu. Dün maalesef üzücü bir olay yaşandı. Bir vatandaş 'arkadaşım korona virüsü oldu' diye şaka yaptı. Bu tür şeyler yanlış şeyler. Bununla ilgili gerekli tedbirleri alarak jandarma ekiplerimiz olaya müdahale etti. Bir kişiyi alarak adli süreci başlattı. Bu şakası yapılacak bir şey değil” dedi.

 

"HER TÜRLÜ KÖTÜ SENARYOYA KARŞI HAZIRLIKLIYIZ"

Kaymakam Cevdet Türkmen yaptığı konuşma ’da uyarılarda bulunarak kulaktan dolma bilgilere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, İlçe Sağlık Müdürü ile irtibat halinde olunmasını söyledi. Kaymakam Ertürkmen, “Umuma açık yerlerin denetimi üzerinde çok sıkı duruyoruz. Bize bildirilen yerler kon usunda ilçe hıfzıssıhha kurul kararlarımızı aldık. Restoran ve lokantalarımız dışında umuma açık yerler kapatıldı. Yalnız lokanta ve restoranlarda masaların arası 1 metre olmak şartı var. Dondurma satılan yerlerimizde paket servisi yapılacak ama oturulmayacak. Oto ve hayvan pazarlarını kapatma kararı aldık. Halı sahalarımız noktasında bir karar yoktu bugün itibarıyla hıfzıssıhha kurul kararıyla durdurma kararı aldık. Hastanemiz hazır, gerekli tatbikatlarımız yapıldı. Her türlü kötü senaryoya karşı hazırlıklıyız. Gerek acil durumda gerekse doktor ve personel noktasında hazırız. Bilgi kirliliği ve insanları paniğe sürükleyecek haberler bizim bu kriz dönemine yardımcı olmaz. Daha çok körükle gideriz üzerine. Korona virüsü yok diyemeyiz bir defa onun varlığını ön kabul olarak almamız ve tedbirlerini de ona göre almamız lazım. Bu aldığımız tedbirler boşuna değil. Sizlerin ve halkın desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

Pazartesi itibarıyla Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan 36 fabrikanın ilaçlanacağını belirten Ertürkmen, "Şoförler Odamız da 500 aracı dezenfekte ettiklerini rapor ettiler. Şu anda olağanüstü bir durum yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Toplantıda İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet İsmailoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Teğmen Fatih Özer, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Dursun, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Ziya Aliçeşme,Belediye Zabıta Müdür vekili A.UğurÖzkülünkçalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

 

 

nqzhgoci044os5qbla9y.jpg

mbvc1ukskzf2mif02nc.jpg

qx1fvhk4hj961avypm.jpg

 

ez82y5vi3hts5pd58ib6.jpg

 

pf1asaopzayn1rg23kl.jpg

kjf328q6r493nmk9qk.jpg

vrhmubqyeyf945cic3is.jpg

ugt0fqei7mamz1wf01ej.jpg

8ex8y5r5lwgsch9w59l.jpg

fn6id6ahj2ynsrf4emb.jpg

4bh6mdrtw8uuix8beas.jpg

v7qdt2fzod4g1ddi1zo3.jpg

erioxlu88dp98kw8v3.jpg

krtmv1q8a2tvj3r39vtn.jpg

lt189h700rvz0b7280qx.jpg

ti48euzu7b0jmx502oi5.jpg

wt0rivrjgo1wigdsywu.jpg

mirguzke3mcam8towq2p.jpg

 

719mckf7aq8n7g2j5gs2.jpg

 

BAFRA KORONA VİRÜS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500