Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI

Tüm yurtta olduğu gibi Bafra’da da normalleşme süreci kapsamında 74 gün sonra ilk kez Cuma namazı kılındı.

74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI
74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI BafraHaber

Korona virüs salgını tedbirleri nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren camilerde namaz kılmak yasaklanmıştı. Normalleşme planları kapsamında bugün ilk kez cemaatle birlikte namaz kılındı. Belirlenen camilerde sosyal mesafe kuralına uygun olarak 1,5 metre aralıklarla cemaatin saf düzeni alması sağlandı.

Namaz öncesi Bafra Belediyesi ekipleri namaz kılacak vatandaşları maske takmaları konusunda uyarılarda bulunarak maskesi olmayan cemaate ise maske dağıtımı yaptılar.

Bafra Müftüsü Necmettin Kayar’ın kıldırdığı Cuma namazını AK Parti Samsun Milletvekili Av.OrhanKırcalı,Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, ve AK Parti İlçe Başkanı Av.İbrahim Semiz ile birlik Büyük Camide eda eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç düşüncelerini “Allah'a hamd olsun. Normalleşme süreciyle birlikte ibadete açılan camilerimize İstanbul'un fetih gününde Cuma namazı ile yeniden kavuşmuş olmanın heyecanını yaşadık. Dezenfeksiyonunu ve bahçe bakımını yaptığımız camilerimizde vatandaşımıza maske dağıtımı gerçekleştirdik. Yüce Allah kıldığımız namazları, ettiğimiz duaları kabul eylesin. Cumamız mübarek olsun.” Şeklinde ifade etti.

Aylar sonra cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu virüs salgınının kısa sürede bitmesi temennisinde bulundular.

 

l5fwa0ks9zfrram5crq8.jpg

79fm4whuo53h1lh73ua.jpg

dbckynancxjlijvmrw96.jpg

 

jopmzwsc0vq054s40z.jpg

ubabqidmn5kem36qdmc.jpg

 

ra2ssk3mfey25fi6m2qb.jpg

uvv7ny3n3bielfaccz.jpg

 

kx9zclxd6fl8487f202a.jpg

 

qf2kkdj2lazk8hdiwio.jpg

808d5acbudpu2yss8fg.jpg

 

CUMA NAMAZI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500