Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KOMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

İlçemizde son zamanlarda hissedilen rahatsız edici koku ile ilgili olarak, Belediyemiz tarafından şikâyetlerin ilk ortaya çıktığı andan itibaren hassas ve derinlemesine araştırma ve inceleme yapılmıştır.

KOMUOYU BİLGİLENDİRMESİ
KOMUOYU BİLGİLENDİRMESİ BafraHaber

Zabıta Müdürlüğümüz başta olmak üzere,Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ),İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı olarak oluşturulan ekipler tarafından yapılan incelemeler sonucunda söz konusu kokuya tarım arazilerine dökülen aşırı miktardaki tavuk gübresinin neden olduğu tespit edilmiştir.

 

Belediyemiz sorunun belirlenmesinin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nezdinde gerekli işlemleri başlatmış olup, Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce oluşturulan bilgiler Bakanlığımızın ilgili müdürlüklerineiletilecektir.

 

İlçemiz ve çevresinde söz konusu kokunun tamamen ortadan kaldırılması ve sebep teşkil eden uygulamaların muhataplarının gerekli yasal işlemlerin yaptırılması noktasında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere ilgili tüm birimler nezdindeki kararlı hassasiyetimizin devam ettiğini;

 

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyururuz.

sct6mrgemuod6znq30xd.jpg

 

BAFRA BELEDİYESİNDEN BİLGİLENDİRME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500