Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

GENÇÇAKIR, "ZOR GÜNLERDE ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK"

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır kooperatif binasında düzenlediği basın toplantısında Korona virüs (Covid-19) salgınında Türkiye'de ilk vaka 10 Mart 2020'de görüldü.

GENÇÇAKIR,
GENÇÇAKIR, Admin

Virüsün yayılmasıyla birlikte salgının başladığı günden itibaren oda olarak üyelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı için her türlü tedbiri almak için gayret gösterdik. Salgınla birlikte insanlar evde kalmaya, günlük ihtiyaçları dışında dışarı çıkmamaya başladı.Bu durum esnafı olumsuz etkiledi.Kooperatif olarak imkanlarımız dahilinde üyelerimizin Halkbanktan sağlanan kredilerinde büyük katkı sağladık.

  Kooperatifimiz 60 yıllık 1.sınıf bir kooperatif. Samsun'da 4,Türkiye'de ilk 50 Kooperatifin içerisindedir. Kredi miktarı 152.000.000 TL'dir. Bu özellikleriyle banka konumunda çok güçlü bir kooperatiftir.

   Kooperatifimizin toplam aktif ortak sayısı 2000'dir.2020 yılı içinde pandemi sürecinde 225'i ilk defa kredi kullanan ortak olmak üzere toplam 920 ortağımıza yılın ilk 6 ayında 58.000.000 TL kredi kullandırılmıştır.

  Kooperatifimiz,5 yönetim kurulu üyesi,2 denetim kurulu üyesi ve 7 personelden oluşmaktadır.

   Kooperatifimiz kendi binasında hizmet vermektedir. Mevduat olarak çok iyi durumdadır. Kooperatifimizin güçlü olması, ortaklarımızın zamanında ödeyemediği kredi taksitlerini banka kooperatif hesaplarından aldığından mevduatımız güçlü olmak durumundadır. Burada Halkbankın hiçbir riski bulunmamaktadır. Bütün risk kooperatifimizin üzerindedir. Bütçesi zayıf kooperatifler bu riski taşıyamazlar.

    Pandemi sürecinde hükümetimiz tarafından finanse edilen esnaf kredi destek paketleri esnafımızın talepleri doğrultusunda personelimizin özverili çalışmalarıyla hızlı bir şekilde esnafımıza ulaştırılmış, kullandırılmıştır. Dileğim bu salgının en kısa sürede bitmesi ve  normal günlere dönmemizdir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500