Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAFRA'DA KAVUN- KARPUZ YÜZ GÜLDÜRDÜ

Bafra’da Kavun, Karpuz ve Sebze Hasadı Başladı.

BAFRA'DA KAVUN- KARPUZ YÜZ GÜLDÜRDÜ
BAFRA'DA KAVUN- KARPUZ YÜZ GÜLDÜRDÜ Admin

      Türkiye'nin En Önemli Karpuz Ve Kavun Üretim Alanlarından Biri Olan Bafra Ovası'ndaki Üreticiler Satış Fiyatlarından Memnun

   Bafra’da, kavun-karpuz veriminin yüksek olması ilgiyi artırdı. Bafralı üreticiler, verimin ve kalitenin yüksek olduğunu dile getirerek, “Karpuzu ve kavunu geçmiş yıllarda Bafra Sebze ve Meyve Hali’ne getirerek alıcı bekliyorduk. Bu yıl ise tarladayken satmaya başladık, talep artıyor.” dedi. 

 

   Hasadın başlamasıyla, sebze ve meyve yetiştiriciliğinden, komisyonculuğa kadar yıllarını veren ve Karpuzlu Mahallesi’nde yaşayan Torun Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun Bafra55.net ve Bafra Haber gazetemize Bafra’da bu yılki yetişen karpuz ile ilgili gerekli açıklamalarda bulundu.
-    Mehmet Torun Kimdir?
“1953 doğumlu Bengülüyüm. Sebze hali kurulduğundan beri sebze işiyle uğraşıyorum. Hem üreticisi hem satıcısıyım.” 
Bafra Ovası’nın önemine değinen Torun, “Bafra Ovası’nda 10 ay bir fiil sebze yetişiyor. Kışın lahana, marul; yazın domates, karpuz, kavun, kırmızı lahana, brokoli gibi birçok sebze ve meyve Bafra’da yetişmeye devam ediyor.” dedi.
Torun, “Halde komisyonculuk yapıyorum. Bafra’nın malını Türkiye’nin her türlü bölgesine sevk ediyoruz. Bu sene verimde eksiklik olmasına rağmen, karpuzun kendisi de fiyatı da çok güzel.” dedi. 
Taleplerin nasıl olduğu konusunda, “Günlük ortalama 250-300 ton malı tarladan gönderiyoruz.”
Bafra’da güzel bir senenin yaşandığını belirten Torun, “Talepler güzel, istekler doğrultusunda mallar gidiyor. Bu hasat bayramdan 10-15 gün sonra biter.” dedi.
Bayramdan sonra Türkiye’nin ve Bafra’nın en meşhur sebzesi olan kırmızı kapya ve lahana sebzesine başlanacağını belirten Torun, “Torun Ticaret olarak Bafra’dan günlük ortalama 100-150 ton mal tır çıkarırız.” dedi.
Pandemi sürecinin etkilerinden söz eden Torun, “Pandemi dönemi ticareti etkiledi. İlk dönem vatandaşların marketlere akın etmesiyle güzel de bir hareket oldu. Fakat çek ve senetlerde ertelemeler oldu.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500