Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

TARİHİ BEDESTEN'DE SONA DOĞRU

17. yy. sonlarında inşa edildiği tahmin edilen tarihi Bedesten’de Bafra Belediyesi tarafından başlatılan çok yönlü çalışmalarda sona yaklaşıldı.

TARİHİ BEDESTEN'DE SONA DOĞRU
TARİHİ BEDESTEN'DE SONA DOĞRU BafraHaber

Bafra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, uzun bir süredir hizmet alamayan tarihi Bedestende başlatılan çalışmaları sonuçlandırmak için gece gündüz çalışıyor.

Yetkili birimlerle görüşme ve istişareleri gerçekleştirerek alanda başlatılan doğalgaz, kanalizasyon gibi tüm alt yapı çalışmaları daha önce tamamlanan Bedesten'de zemin beton dökme işlemi de tamamlandı.

600 m²lik bir alanda eski eserlerin restorasyonunda tercih edilen bazalt taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Tarihi Bedesten'de gerçekleştirilen çalışmalar yine doğal dokusuna uygun ışıklandırma ile son bulacak.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın yakından takip ederek yerinde incelemelerde bulunduğu çalışmaların bir an önce bitirilmesi için yoğun çaba sarf ediliyor.

Bedesten Çarşısı'nda gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Bafra’mız için farklı değeri ve önemi olan Bedesten'imizde yürüttüğümüz çalışmalar yoğun bir tempo ile devam ediyor. Bizler de her fırsatta çalışmaları yakından takip ediyoruz. Ekiplerimiz şuan tarihi eserlerin restorasyonunda birinci tercih olan bazalt taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor. Bafra Belediyesi olarak oldukça önemsediğimiz çalışmamız alanın doğal dokusuna uygun ışıklandırma ile son bulacak. Çalışmalarımıza başladığımız ilk günden itibaren bizlere hoşgörü ve desteğini esirgemeyen bedesten esnaflarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

778pe1gm8c64fitqrqd.jpg

guc01sfw6bksrmch2g.jpg

ylcibnm3ic57uaycg63p.jpg

kthqb59mmcd3a2ocjxwl.jpg

m5pjirafwby8byy9omlm.jpg

e6hdhxxnla3ob7gubc.jpg

m3ftofiuo7yvu4crqhcl.jpg

2bq88or0c3z9blgaksfu.jpg

75c18kjm24uywn17fzn0.jpg

8s3x07e7qfkoub18zk.jpg

 

BAFRA BEDESTEN RESTORASYON
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500