Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

2021 ÜRETİM YILI SERTİFİKALI TOHUM KULLANIM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) 2021 üretim yılına kayıtlı ürünlere (yani 2021 yılında hasat edilen ürünlere) ait sertifikalı tohum kullanım desteği başvuruları 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlamış olup Uygulama Tebliğinde belirtilecek son başvuru tarihine kadar devam edecektir.

2021 ÜRETİM YILI SERTİFİKALI TOHUM KULLANIM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI
2021 ÜRETİM YILI SERTİFİKALI TOHUM KULLANIM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI Admin

Bakanlığımızca, 2005 yılından beri sertifikalı tohum kullanım desteği ödemeleri yapılmaktadır.     Çiftçi Kayıt Sisteminde (ÇKS) 2021 üretim yılına kayıtlı ürünlere (yani 2021 yılında hasat edilen ürünlere) ait sertifikalı tohum kullanım desteği başvuruları 19 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlamış olup Uygulama Tebliğinde belirtilecek son başvuru tarihine kadar devam edecektir.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Samsun Valiliği samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM: “Sertifikalı tohum kullanım desteği 2021 üretim yılı başvuruları 19 Ekim tarihi itibarı ile başlamıştır. Başvurularda faturayı düzenleyen kişiye ait tohum üretici belgesi veya doku kültürü ile tohumluk üretici belgesi veya tohumluk bayi belgesi fotokopisi istenecektir. Tohumluk bayileri ile tohum üreticileri tarafından tohumluk satış faturaların yasal süreci içerisinde düzenlenmeyen, ekim  dönemi sonrasında düzenlenen faturalar ile müracaatta bulunan  üreticiler sertifikalı tohum kullanım desteği kapsamında değerlendirilmeyecektir. Üretici, tohumluk bayileri ve tohum üreticilerine duyurulur.” dedi.

çks
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500