Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

İBRAHİM SANDIKÇI 10 KASIM MESAJI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde nedeniyle bir mesaj yayınladı. Atatürk’ün dünyada eşine az rastlanan bir adanmışlığın adı olduğunu söylen Sandıkçı mesajında şu ifadelere yer verdi.

İBRAHİM SANDIKÇI 10 KASIM MESAJI
İBRAHİM SANDIKÇI 10 KASIM MESAJI Admin

Cumhuriyetimizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde kendisini saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. 
Milleti için hiçbir mücadeleden kaçınmayan, ömrünü bu uğurda feda eden, şartlar ne kadar zor ve ağır olursa olsun tek bir an bile duraksamayan Atatürk, istikbal yolunda asla sönmeyen meşaleyi yakmıştır. 
Hayatının her anında inandığı uğurda ilerlemiştir. Hiçbir engel onu ne yolundan ne de büyük bir sevgiyle bağlı olduğu milletinden kopartamamıştır. Atatürk, milletine, bayrağına, toprağına bağlılık nedir yaşamıyla bunu birebir örneklemiştir. 
Dün, bugün ve yarınlarda onun bu yılmaz mücadelesi milletimizin de bu noktadaki iradesini oluşturmuştur. Dünyada eşine az rastlanır bu adanmışlığın adı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. 
İşte bu yüzden her 10 Kasım, bizim için hem hüznün hem de minnet duygularının sarsılmaz bir sevgiyle anmaya dönüştüğü gündür. Onu bütün yüreğimizle yad ediyoruz. Onu anladığımızı göstermenin en büyük yolunun ise çok çalışmak olduğunu biliyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Mücadelesi ile bir milletin istikbaline ışık olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tekrar saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500