Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MEHMET ÂKİF ERSOY’U ANMA HAFTASINDA “ASIM’IN NESLİ ŞİİR OKUYOR”

Bafra Belediyesi Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Haftasında, Milli şairin Sefahat ve Asım adlı eserlerinin hediye edecek.

MEHMET ÂKİF ERSOY’U ANMA HAFTASINDA “ASIM’IN NESLİ ŞİİR OKUYOR”
MEHMET ÂKİF ERSOY’U ANMA HAFTASINDA “ASIM’IN NESLİ ŞİİR OKUYOR” BafraHaber

Bafra Belediyesinin “@Bafrabldtr” adlı Twitter hesabı üzerinden koordine edilecek etkinliğe ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek.

20-27 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğe katılacak öğrenciler Bafra Belediyesinin Twitter hesabını takip etmesi, konuyla ilgili görseli beğenip retweet yapması ve Milli şairin bir dörtlüğünü okuyup videoya çekerek #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketi ile paylaşım yapması yeterli olacak.

Son katılım tarihi olarak 27 Aralık 2020 olarak belirlenen etkinlik sonunda 500 öğrenciye Mehmet Âkif Ersoy’un Safahat ve Asım kitapları hediye edilecek.

Asım’ın Nesline Âkif’i unutturmama gayretindeyiz şeklinde düşüncelerini ifade eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Öğrencilerimize Mehmet Âkif Ersoy’u ve şiir dünyasını tanımalarını sağlamak, onlara etkili şiir okuyabilme yeteneği katkıda bulunmak üzere Belediyemizin Twitter hesabı üzerinden başlattığımız etkinliğe ortaokul ve lise öğrencilerimizin yoğun katılım sağlayacağına inanıyorum. Bu kapsamda 500 öğrenci kardeşimize Milli şairimizin Safahat ve Asım isimlerindeki iki önemli eserini hediye edeceğiz. Etkinliğimizin katılım şartları ve diğer ayrıntılar Belediyemizin tüm sosyal medya hesaplarında mevcut. Bu vesile ile vefatının 84.yılında Türk tarihinde önemli bir yere sahip, İstiklâl Marşı'mızın yazarı olmuş büyük şair Mehmet Âkif Ersoy’u rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” dedi.

wkkmm46ea8cdsgq684hb.jpg

i2ibikvernhjipuylj83.jpg

 

MEHMET AKİF ERSOY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500