Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

OMÜ ile Sudan Holy Qurann and Taseel of Sciences Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Sudan’daki Holy Qurann and Taseel of Sciences Üniversitesi bünyesinde tasarlanan Ziraat Fakültesinin kurulması ve geliştirilmesi aşamasında aktif rol alacak.

OMÜ ile Sudan Holy Qurann and Taseel of Sciences Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü
OMÜ ile Sudan Holy Qurann and Taseel of Sciences Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü Admin

Bu kapsamda Rektörlüğü ziyaret eden Holy Qurann and Taseel of Sciences Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abaker Abdelbant Adam, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal tarafından Rektörlük makamında ağırlandı.

Ziyarete ayrıca; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, paydaş Üniversitenin Rektör Yardımcısı Doktor Brair Saadeldin ile Türkiye Şube Müdürü Dr. Majid Abdulrazzaq, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özcan ve Uluslararası Birim Başkanı Doç. Dr. Said Kurşunoğlu eşlik etti.

Sudan’da kurulacak olan Ziraat Fakültesi hakkında bilgi alan Rektör Ünal, konuklarla bu doğrultuda bilgi ve fikir alışverişinde bulundu. Görüşmeden sonra iş birliği protokol metnini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ile Holy Qurann and Taseel of Sciences Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abaker Abdelbant Adam imzaladı.

İmzalanan protokolle; öğrenci ve öğretim üyesi değişim programlarının geliştirilmesi, karşılıklı eğitim modeliyle öğrencilerin 2 yıl Sudan’da, 2 yıl da OMÜ’de eğitim alması öngörülüyor. Bunların yanı sıra, araştırma geliştirme (AR-GE) projeleri ve eğitim programlarının hazırlanması ile dünyadaki teknolojik ve inovatif gelişmelere göre oluşturulacak ders programlarında İngilizce ve Türkçe dillerinde eğitim verilmesi planlanıyor.

Görüşme sonunda Rektör Ünal, konuklara günün anısına hediye takdiminde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500