Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

BAFRA'DA FAHİŞ FİYAT ARTIŞINA GEÇİT YOK

Bafra Belediyesi gıda satışı yapan işyerlerinde fırsatçılığa izin vermeyerek, fahiş fiyatla satış yapılmaması için denetimlerini sürdürüyor.

BAFRA'DA FAHİŞ FİYAT ARTIŞINA GEÇİT YOK
BAFRA'DA FAHİŞ FİYAT ARTIŞINA GEÇİT YOK BafraHaber

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın talimatları doğrultusunda belediye zabıta ekipleri tarafından 6502 saylı Tüketicinin Korunması Kanunu hükmünce, alışveriş merkezlerinde denetim gerçekleştirdi.

 

Denetimlere Bafra Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri de katıldı.

 

Zabıta müdürlüğü ekipleri, zincir ve yerel marketler ve toptancılarda raf raf dolaşarak, fiyat ve gramaj kontrolleri ile etiket denetimi yapıyor.

 

Fahiş fiyatlarla satış yapılmasına izin vermemek adına zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde, özellikle temizlik ve gıda ürünlerinde yapıştırılan etiket fiyatları ile kasa fiyatı kontrol ediliyor. Zabıta ekipleri, yaptığı kontrollerde güncel fiyatların da kaydını alıyor. Yüksek fiyatlarla satışın önüne geçip, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları hedeflenen denetimlerde, etiketi bulunmayan ürünlerden haksız kazançlar elde edilmemesi için de işyeri çalışanları uyarılarak, etiketlerin yapıştırılması sağlanıyor.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla denetimlerin kararlılıkla sürdüğü ifade ederek, “6502 saylı Tüketicinin Korunması Kanunu gereğince Bafra’da fahiş fiyat artışına müsaade etmeyeceğiz. Ekiplerimizbu doğrultudaki denetimlerine devam edecek” dedi.

 

 

yucvv4qlr2n12eyja1vf.jpg

do9pr632hmvwzrsbdvq.jpg

 

226kk088k00wx4uvtr4.jpg

knrgwwi9njzosjbf6ak.jpg4g208ay6jjmoqpqwzzh3.jpg

o1vcmfv8nbil75f2zury.jpg

 

7v31ph7taj7fxkvakt1.jpg

u4hm8z5n9va3m9ltiarc.jpg

u27k53n9ycj90eqgg1m1.jpg

il3i9asq8u8033hrdgvo.jpg

 

BAFRA BELEDİYESİ ZABITA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500